Bundesligaški derbi u Dragočaju opravdao je očekivanja i pred više od 300 gledalaca donio uzbudljiv fudbal, u kojem su Polet Krajišnik i Budućnost podijelili plijen. Na kraju je bilo 1:1, trka za šampiona Područne lige Banjaluka se nastavlja, uz konstataciju da tim iz Šargovca ima više razloga za zadovoljstvo, jer iako poravnati bodovno na tabeli, Budućnost ima i utakmicu manje, što im daje realne šanse da prvi prođu kroz cilj, i tako ponovo zaigraju u regionalnoj ligi.

A, sve je kao u bajci krenulo za domaćina. Ekipe se nisu čestito ni zagrijale, a domaćin je poveo pogotkom Petra Meseldžije, igrao se drugi minut, i malo ko je tada pomislio da gosti mogu da se izvuku ne poraženi.

Polet Krajišnik je diktirao tempo, stvorio još nekoliko opasnih prilika, ali nije bilo drugog pogotka, što je dalo gostima krilo, i preko Zdjelara sve češće su prijetili golu Kokošara.

A, onda u 43. minutu, jedan duel na ivici šesnaesterca, sudija Šestić je okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu, a Zdjelar je pogodio, za 1:1.

U nastavku otvorena utakmica, Polet Krajišnik je atakovao na gol Dulića, imao terensku inicijativu, ali i gosti su prijetili iz kontranapada. Otvoren gard bio je u derbiju, a domaćin u finišu meča u jednom napadu pogađa prvo prečku, potom i stativu, ali lopta nije završila u mreži.

Derbi je bio i prošao, u igri ostaje još dosta bodova, i može se svašta desiti do kraja, uz konstataciju da bi voljeli da gledamo ovakvih utakmica što više. Uz publiku, žestinu na terenu, ali na kraju sve u granicima fer-pleja…..

POLET KRAJIŠNIK – BUDUĆNOST 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Meseldžija (2), 1:1 Zdjelar (43, penal). Stadion: FK Polet Krajišnik. Gledalaca: 300. Sudija: Nemanja Šestić. Pomoćnici: Radomir Petković i Aleksandar Milaković. Delegat: Dragan Savić. Kontrolor: Ratko Kunić (svi iz Banjaluke). Žuti kartoni: Lj. Savić (Polet Krajišnik), Grbić, Dujaković (Budućnost).

Polet Krajišnik: Kokošar, Ivetić, N. Malešević (od 46. Knežević), Meseldžija (od 70. Škrbić), Vučinić (od 70. Sikimić), Zrnić, Vasić, Lj. Savić (od 78. Antelj), S. Malešević, Šatara (od 78. N. Savić), Vukoman.

Budućnost: Dulić, Milinković (od 90. Verčević), Miličević, Vujinović, Grbić, Zdjelar, Zubac (od 64. Srdić), Đukić, Kunovac (od 72. Dujaković), Špirić (od 46. Ljuboja), Vulić.