U drugom prijateljskom meču sa hrvatskim prvoligašem, ekipom Spačve iz Vinkovaca, izabranici Ratka Đurkovića odigrali su neriješeno, 27:27, u susretu koji je mogao da zadovolji mali broj ljubitelja rukometa.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su Banjalučani češće imali prednost od jednog do dva gola razlike, i to najviše zahvaljujući nešto boljoj igri u odbrani, pa su na odmor i otišli sa dva gola razlike – 16:14.

U prvih desetak minuta nastavka drugoplasirani tim hrvatske Prve lige je bio nešto konkretniji pa u 41. minutu bilježimo gol prednosti za spačvu – 20:19. Tada ”crveno-plavi” počinju sa svojom igrom i serijom od 5:0 stižu do, činilo sem nedistižne prednosti, 24:20. Međutim, igrači Borca u tim momentima jednostavno staju i gosti veoma brzo stižu do izjednačenja – 24:24.

Potom je uslijedila nova serija domaćina za 27:24 u 59. minutu, ali ni tu prednost na kraju nisu uspjeli da sačuvaju jer su Vinkovčani samo osam sekundi prije kraja, šutem Mile Mišića sa svoje polovine na praznu mrežu Borca ipak uspjeli da dođu do neriješenog rezultata – 27:27.

Nakon meča strateg Borca, Ratko Đurković, kaže da je zadovoljan izdanjem svoje ekipe jer je u dva meča sa Spačvom stekao uvid u trenutno stanje.

– Nema razloga za nezadovoljstvo iako smo u posljednjim sekundama ispustili trijumf. Imao sam priliku da u ova dva susreta vidim sve ono što sam želio, u drugoj utakmici su veću minutažu dobili igrači koji su jesenas bili u drugom planu, pa je i rezultat bio takav kakav je. Pravu provjeru vrijednosti jasno stanje gdje se trenutno nalazimo vidjećemo na mini turneji po Sloveniji gdje nas očekuju tri zaista kvalitetna rivala, Maribor, Celje i Gorenje – naglasio je Đurković.

BORAC – SPAČVA 27:27 (16:14)

Dvorana:”Borik”. Gledalaca: 100. Sudije: Borislav Bogdanić i Igor Kuprešanin (Banjaluka). Sedmerci: Borac 4 (2), Spačva 8 (7). Isključenja: Borac 4 minuta, Spačva -.

BORAC: Beširević (4 odbrane, 1 sedmerac), Memić 5, Đurđević 2, Hercegovac, Daničić 3, Mijatović 1, Kosanović (6 odbrana), Bubić 2, Efendić (4 odbrane), Nježić 3 (1), Majić 3, Ćelić, Šešić, Ćeranić 3 (1), Vukićević 5. Trener: Ratko Đurković.

SPAČVA: D. Stojanović (3 odbrane, 1 sedmerac), Jukić 3, Karaula 5 (1), Nađ 1, Tomas 1, Ma. Mišić, Žegarac 3 (1), Mi. Mišić 7 (5), T. Stojanović (11 odbrana, 1 sedmerac), Androš 2, Vukušić 2, Petričević 1, Dundović 2. Trener: Josip Mečić.