Ako je bilo pojedinaca koji su sumnjali da se Rekreativo može boriti za prvo mjesto u PFL Banjaluka ove sezone, nakon 17. kola ih sigurno više nema!

Tim iz Česme je na svom terenu demolirao dosadašnjeg lidera Karanovac sa 4:1 i tako pokazao da će biti ozbiljan konkurent za trofej i ulazak u viši rang.

Poraz od ekipe Poleta u Kupu Grada Banjaluka sredinom prošle sedmice (2:4) uopšte nije uticao na fudbalere Rekreativa, koji su pokazali snagu protiv možda i najjače ekipe u ligi. Iako je od ovog kola bio lider, Karanovac na stadionu “Dr Nele Karajlić” nije imao nikakve šanse. Prvi gol za domaće postigao je Danijel Marković iz penala u prvom poluvremenu, a onda je u nastavku igre na scenu stupio igrač utakmice Aleksandar Makarić, koji je zabilježio het-trik za 14 minuta i time zapečatio sudbinu gostiju za koje je jedini strijelac bio Mladen Vukelić.

-Presrećan sam zbog pobjede i golova. Mislim da smo odigrali vrhunsku utakmicu i to protiv lidera na tabeli. Pokazali smo da imamo odličnu ekipu koja može da se nosi sa svima u ligi i vjerujem da ćemo nastaviti u dobrom ritmu u nastavku sezone. Postigao sam het-trik, drago mi je zbog golova, ali bih u prvi plan istakao ekipu, jer su svi momci odigrali dobro, a samo kada igramo kao tim možemo da bilježimo pobjede – istakao je Makarić, koji je već nakon nekoliko utakmica pokazao da će biti veliko pojačanje za Rekreativo.

Nakon ovog kola Rekreativo se nalazi na četvrtom mjestu tabele sa 30 osvojenih bodova, što je šest manje od Šnjegovine i Karanovca, dok je treći Spartak sa 32. Treba napomenuti da tim iz Česme ima utakmicu manje od rivala. Iduće kolo donosi još jedan težak ispit za Rekreativo, pošto će gostovati Slobodi, koja odlično igra u posljednje vrijeme.

REKREATIVO – KARANOVAC 4:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Marković (44, penal), 2:0 Makarić (60), 3:0 Makarić (67), 3:1 Vukelić (70), 4:1 Makarić (74). Stadion: “Dr Nele Karajlić”. Gledalaca: 100. Sudija: Vedran Šukalo. Pomoćnici: Mario Jelić i Boris Janković (svi iz Banjaluke). Delegat: Dragan Došenović (Banjaluka). Žuti kartoni: Railić, Gojković (Rekretivo), Damjanović, Antonić (Karanovac).

Rekreativo: Dumendžija, Railić, Stjepanović (od 59. Višnjić), Marković, Batos, S. Mitrović, Makarić (od 78. Gojković), Malijević (od 69. D. Mitrović), Vranješ (od 69. Orašanin), Radinković, Grabež.

Karanovac: Vučić, Budić, Vukelić, Čivčić, Babić, Ćulum, Antonić, Damjanović (od 46. Ducanović), Peulja, Račić (od 63. Miljković), Lekić.