Lider Područne lige Banjaluka, sastav Rekreativa, pobjedom je ušao u Ligu za prvaka, pošto su u prvom kolu na svom “Neletu” savladali Omladinac sa 2:0.

Bila je to dobra utakmica, u kojoj su i gosti iz Lazareva imali svoje prilike, jer su u 41. minutu promašili i jedanaesterac, kada je Vidović šutirao visoko preko gola.

U nastavku susreta izabranici trenera Slađana Peulića krenuli su angažovanije, dva puta su pogodili i okvir gola Đukića, da bi obruč probio Salamandija u 75. minutu, kada je na asistenciju Railića sa pet metara pogodio mrežu Omladinca za 1:0.

Konačan rezultat postavio je Zoran Orašanin u sudijskoj nadoknadi. Bio je to udarac iskosa sa desne strane sa 20-ak metara, stekao se utisak da je lošije reagovao i golman Đukić, ali kako bilo da bilo lopta je završila u mreži za konačnih Rekreativo – Omladinac 2:0.

Ovim trijumfom sastav iz banjalučkog naselja Česma sada ima 30 bodova, četiri više od prvih pratioca, a u sljedećem kolu dočekuju sastav Spartaka.

REKREATIVO – OMLADINAC 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Salamandija (75), 2:0 Orašanin (90). Stadion: Dr Nele Karajlić”, igrano bez publike. Sudija: Nemanja Šestić. Pomoćnici: Nebojša Žugić i Duška Vučetić (svi iz Banjaluke). Delegat: Mladen Trubajić (Banjaluka).

Rekreativo: Blagojević, Petrović, Railić, Marković, Munjiza, Malić, Salamandija, Mitrović, Nikolić, Jokić, Vranješ.

Omladinac: Đukić, Slavnić, Malešević, Manojlović, Ljuboja, Blažić, Vidović, Milaković, Bilić, Ćulum, Varnica.