U prvom kolu Lige za opstanak na regionalnom Zapadu Krajina i Sloga Nektar podijelili su bodove na stadionu u “Rosuljama” odigravši 1:1. Ipak, gosti iz Potkozarja mogu da žale i za preostala dva, jer promašili su još 4-5 odličnih prilika da se vrate kući sa cijelim plijenom, jer nije bilo koncentracije u samom realizaciji, a u nekoliko navrata dobro je regovao i čuvar mreže domaćina Krčić.

Oba pogotka postignuta su početkom drugog poluvremena, bolju igru gosti su krunisali preko Nebojše Milakovića u 51. minutu, ali stvari u egal osam minuta kasnije vratio je Milašinović.

I kao što smo već rekli, Sloga Nektar je bila bliža pobjedi, ali u sudijskoj nadoknadi moglo je da je stigne staro fudbalsko pravilo, kada ne iskoristiš svoje prilike, stigne kazna na drugoj strani. U odličnoj prilici iu sudijskoj nadoknadi bio je Surtov, ali je još bolje reagovao Prerad, i meč je završen bez pobjednika.

Krajina je ovim bodom sada na četvrtoj poziciji sa 19 bodova, dok je Sloga Nektar i dalje posljednja, na sedmom mjestu sa 12 bodova, dva manje od prvog iznad crte Svodne, koja ima 14.

KRAJINA – SLOGA NEKTAR 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Neb. Milaković (51), 1:1 Milašinović (59). Stadion: “Rosulje”, igrano bez publike. Sudija: Borislav Radić (Gradiška). Pomoćnici: Jovica Knežević (Modriča) i Vlade Slijepčević (Šipovo). Delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti kartoni: Petković, Tadić, O. Jakovljević, Babić (Krajina), Neb. Milaković, M. Milaković (Sloga Nektar).

Krajina: Krčić, Milašinović (od 68. Babić), Bobar, Petković, O. Jakovljević (od 75. S. Jakovljević), Surtov, Pejaković, Savić (od 55. Vulin), Latinović, Ćulum, Tadić.

Sloga Nektar: Prerad, Nem. Milaković, Krpelj, Dobraš, Lugonja, Neb. Milaković, M. Milaković, Makarić, V. Vranjković, Subotić, O. Vranjković (od 46. Marić).