Prilično efikasno kolo na regionalnom Zapadu gdje smo vidjeli 26 pogodaka na sedam mečeva, ili u prosjeku 3,5 gola po meču.

Najubjedljivu pobjedu ostvario je Plamen koji je torpedovao Slogu Rakelići (7:1). Iako su gosti poveli, bilo je to kratkog daha, jer na krilima Jandrića i Antonića već do odmora prednost je bila velika, a kasnije i zacementirana sa sedam golova u mreži Sloge.

Lider iz Kozinaca prilično se namučio sa Mladosti (1:0). Iako je sastav iz Kozinaca poveo u ranoj fazi meča preko Koljanina, gosti iz Kotor Varoša prijetili su do samoga kraja, a domaćin je strijepio do posljednjeg sudijskog zvižduka za nova tri boda.

Lauš je nastavio potjeru za liderom, savladana je Lijevče (3:1). Gosti iz Nove Topole riješili su prvi dio igre u svoju korist, ali u prvih 15 minuta nastavka totalni preokret i tri boda ostaju u Banjaluci.

Sigurnu trojku upisao je i Polet Krajišnik protiv otpisanog Karanovca (4:2), baš kao i Kozara koja je u Donjim Orlovcima nadigrala Krajinu (2:0), a gosti su pali u nastavku meča.

U Gornjim Podgradcima Sloga je bila bolja od Bratstva (2:1). Rano vodstvo tima iz Kozarca nije poremtilo domaćina, i preko Kovljena, te Timarca u finišu meča dolaze do preokreta i tri boda.

Na Šargovcu remi (1:1), slađu polovinu za Grbavce nose 13 Skojevki.

Rezultati 19. kola:

Budućnost – 13 Skojevki 1:1 (Vujinović ‘49 – Lugonja ‘7)

Kozara (DO) – Krajina 2:0 (Đurkić ‘55 penal, Krstanović ‘87)

Polet Krajišnik – Karanovac 4:2 (Vasić ‘5, Knežević ‘38, Kojadinović ‘60 autogol, Savanović ‘65 – Javor ‘40, Budić ‘75)

Plamen – Sloga Rakelići 7:1 (Graonić ‘19, Jandrić ‘22, ‘42, Antonić ‘36, ‘67, Jakovljević ‘38, Zorić ‘78 – Romanić ‘9)

Sloga Dipo – Bratstvo Kozarac 2:1 (Kovljen ‘33 penal, Timarac ‘86 – Softić ‘13)

Bratstvo Kozinci – Mladost (KV) 1:0 (Koljanin ‘7)

Lauš – Lijevče 3:1 (Ilić ‘50 autogol, Prtija ‘59, Kremenović ‘87 – Ljepojević ‘20)