Puno uzbuđenja u 11. rundi šampionata Srpske!

Veliki derbi u Prijedoru pripao je Laktašima, koji su u sjajnoj seriji, i sada su se poravnali sa Rudarima, a za vratom dišu Radniku, koji je preuzeo lidersku poziciju poslije trijumfa nad Sutjeskom (4:0), čiji je otpor i pored visokog trijumfa slomio tek u posljednjih 20 minuta igre.

U Gradišci utakmica za sladokusce, veliki preokret Kozare sa dubičkim Borcem od 0:3, do 4:3 uz prelijepo pogodak Popovića u samom finišu meča za tri boda.

Omarska je napravila kambek, i to u Prnjavoru sa direktnim rivalom u borbi za opstankom, pa ova tri boda imaju još veću težinu, a Alfa Modriča je u velikoj seriji, treći uzastopni trijumf i devet bodova u nizu Joce Stokića. Pala je Drina u samm finišu meča pogotkom Kušljića.

Slavija je zaustavila Leotara koji polako gubi korak za vodećim trojcem, dok je Željo lako na “Predgrađu” očitao lekciju Slobodi (3:0). Velika tri boda osvojila je i Romanija u sudaru sa BSK-om (2:1), a sve je bilo gotovo u prvih 20 minuta igre.

Velež je bio bolji od Famosa (3:1) za zaltnu sredinu Nevesinjaca.

Rezultati 11. kola:

Željezničar Sport team – Sloboda NB (MG) 3:0 (Blanuša ‘8, Malić ‘31, ‘70)

Ljubić – Omarska 1:2 (Subić ‘72 – Kopanja ‘52 penal, Jaćimović ‘57)

Velež – Famos 3:1 (Popović ‘22, Drašković ‘45+2, ‘64 – Hrkalo ‘26)

Romanija – BSK 2:1 (Radović ‘9, Vuković ‘21 – Petrović ‘16)

Rudar Prijedor – Laktaši 0:1 (Babić'59)

Slavija – Leotar 1:0 (Bjeloš ‘17 penal)

Alfa Modriča – Drina (Z) 1:0 (Kušljić ‘86)

Kozara – Borac (KD) 4:3 (Bokić ‘51, ‘70 penal, Pljevaljčić ‘53, Popović ‘89 – Glišić ‘20, Hinestroza ‘25, Tomaš ‘30 penal)

Radnik – Sutjeska 4:0 (Stevanović ‘70, Ristanović ‘83, Došlo ‘86, Maksimović ‘90+3)