Fudbaleri Radnika ostavrili su vrijednu pobjedu, savladavši u Bijeljini Slobodu sa 2:1! Ovim trijumfom izabranici trenera Velibora Đurića došli su do 19. boda, i sada su se gotovo priključili ravnopravno ekipama koje će se boriti za opstanak. I više nisu fenjeraši!

Radnik je krenuo ofanzivno, i mao u 14. i 18. minutu odlične dvije prilike preko Pantelića, ali nije bilo pogotka, u drugom pokušaju domaćeg napadača, odlično je reagovao i Bukvić.

Ipak Živković kruniše odličnu igru domaćeg tima i u 20. minutu donosi prednost Radniku, a isti igrač mogao je devet minuta kasnije i do drugog pogotka, ali nije imao sreće, lopta je pogodila stativu.

Odličnu igru Radnik je u prvom poluvremenu krunisao drugim pogotom, a strijelac je bio Pantelić, ponajbolji igrač domaće ekipe.

U nastavku meča Sloboda nešto agilnija, ali bez nekih velikih prilika, izuzev sudijske nadoknade kada tuzlaci stižu do počasnog pogotka preko Mujagića.

RADNIK – SLOBODA 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Živković (20), 2:0 Pantelić (40) 2:1 Mujagić (90+3). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Marko Zelenika i Boris Dujmović (oba iz Mostara). Delegat: Jasmin Memišević. Kontrolor: Ermin Halilagić (Sarajevo). Žuti kartoni: Gogić (Radnik), Beganović, Kapetanović (Sloboda).

Radnik: Muminović, Nikić, Vazda (od 74. Maksimović), Sušić (od 74. Gogić), Vasić, Ristanović, Šarić (od 62. Urošević), Živković, Đorić, Pantelić, Šubert.

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Čivić, Hadžić (od 46. Husejinović), Beganović (od 61. Mujagić), Kurtalić, Maksimović, Osmić (od 46. Beganović), Predragović, Kapetanović, Veselinović (od 74. Mehmedović).