Fudbaleri Radnika prvi su četvrtfinalisti Kupa Republike Srpske, pošto su u prvom meču 1/8 finala savladali kao gosti u Prnjavoru sastav Ljubića (2:6).

Četvorostruki uzastopni osvajač Kupa nije dozvolio nikakvo izneneđnje, furiozno je počeo, već u 12. minutu preko Plavšića i Bradonjića bilo je 0:2.

Međutim, i Ljubić je pokazao da ima kapaciteta, pa se ekspresno vraća! Gogić autogolom, te Boris Žižak u 22. minutu donose poravnanje. Zukić u 27. minutu donosi novo vodstvo bijeljinskom premijerligašu. Vidjeli smo pet golova, a tek je bio 27. minut!

Tim rezultatom završen je prvi dio igre, a u nastavku susreta, na terenu je postajao samo jedan tim, onaj koji sa klupe predvodi Mladen Žižović. Pogađali su Plavšić, Despotović i Zukić, za na kraju ubjedljiv trijumf Radnika.

Ostali susreti 1/8 finala Kupa Srpske igraju se u srijedu, izuzev meča Rudar Prijedor – Borac (BL), koji je odgođen na zahtjev oba kluba.

LJUBIĆ – RADNIK 2:6 (2:3)

Strijelci: 0:1 Plavšić (8), 0:2 Bradonjić (12), 1:2 Gogić (16, autogol), 2:2 B. Žižak (22), 2:3 Zukić (23), 2:4 Plavšić (48), 2:5 Despotović (50), 2:6 Zukić (82)  Stadion: “SC Siniša Peulić”. Gledalaca: 150. Sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka). Pomoćnici: Darko Vukojević (Doboj) i Gojko Crnobrnja (Banjaluka). Delegat: Dragan Simić (Šamac).

Ljubić: Ratković, De. Subić (od 76. Jugović), Radonjić, Jagodić, Segić, A. Žižak (od 62. Zec), Du. Subić, Burgić (od 46. Gvozdenović), Grahovac, Tomičić, B. Žižak.

Radnik: Hodžić, Bečelić, Sušić (od 63. Vasić), Bradonjić, Posinković, Zukić, Gogić, Despotović, Plavšić, Delić, Merajić.