Da odlični rezultati fudbalera Leotara, u proljećnom dijelu m:tel Prve lige RS, nisu slučajni, pokazuje i današnji susret četvrtfinala Kupa RS. Četa trenera Olega Ćurića napravila je iznenađenje i iz daljeg takmičenje eliminisala premijerligaša Radnik.

Nakon prvog poluvremena, kada su mreže mirovale, u 61. minutu, domaća ekipa stiže do vođstva. Zečević je sjajno izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara i pogodiogornji lijevi ugao golmana Kozića.

Pet minuta kasnije, jednu odličnu akciju Leotara, golom kruniše Maksimović za 2:0.

Gosti iz Bijeljine su uspjeli do kraja utakmice da samo ublaže poraz preko Grahovca, koji je preciznim udarcem sa 22-23 metra savladao golmana Perišića.

Leotar će, u polufinalu Kupa RS, igrati sa Slogom iz Doboja. Prva utakmica na rasporedu je 7. aprila u Trebinju, dok se revanš u Doboju igra 12. maja.

LEOTAR – RADNIK 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Zečević (61), 2:0 Maksimović (66), 2:1 Grahovac (75).

Stadion: “Police”, igrano bez publike. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Davor Maksimović i Dejan Lazić (oba iz Doboja). Delegat: Veljko Radovanović (Banjaluka). Kontrolor: Goran Muharemović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Šipovac, Kolak (Leotar), Jelić, Grahovac, Popara (Radnik). Crveni karton: Jovo Borković (pomoćni trener Radnika, 78).

Leotar: Perišić, Andrić (od 69. Kolak), Šešelj, Paranos (od 90. Begenešić), Šipovac (od 90. Aćimović), Ramić, Zečević, Medan (od 75. Ristić), Prebiračević, Mićunović, Maksimović (od 69. Aćimović). Trener: Oleg Ćurić.

Radnik: Kozić, Nikić, Sušić, Mekić (od 68. Grahovac), Vasić, Popara, Gogić, Jelić, Karić (od 65. Motika), Šubert, Janjić. Trener: Darko Nestorović.