Ako je bilo dileme više je nema!

Radnik je novi premijerligaš, jer je u derbi susretu 24. kola šampionata Prve lige Republike Srpske kao gost savladao Laktaše (0:2) i tako svom jedinom rivalu pobjegao na 10 bodova, uz bolji međusobni skor, što je gotovo siguno nenadoknadivo, ako znamo da Semberci i nakon 24. runde neznaju za poraz u eliti Srpske.

Pravi fudbalski ambijent, ekipe i više nego korektne, suđenje evropsko, veliki broj navijača, utakmici je prisustvovao i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, te predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske i FSBiH Vico Zeljković.

Prvi su zaprijetili gosti, Stjepanović je u osmom minutu sa nekoliko metara uputio udarac po zemlji, ali Knežević je bio na mjestu. U 16. minutu pokušao je Turanjanin, ali Lakić je siguran. Odličnu priliku imali su gosti u 21. minutu, bio je to brz kontranapad, dejan Živković je šutirao malo iskosa sa lijeve strane, ali Knežević krajnjim naporom zaustavlja taj pokušaj Semberaca. Veoma tanko i nesadržajno prvo poluvrijeme, očigledno da je važnost utakmice sputala obje ekipe da pokažu ono što zaista znaju.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme u odličnoj prilici našao se Turanjanin, dobro šutirao sa 12-13 metara, ali Lakić paradom izbacuje loptu u korner. U 54. minutu kontranapad iz udžbenika gostujuće ekipe, Albijanić je prošao po desnoj strani, idealno uposlio Došlu, koji je vagnuo dva igrača Laktaša, ali i golmana Kneževića i pospremio loptu u mrežu za 0:1.

U 60. minutu akcija Turnjanin – Škorić, ali ovaj drugi šutira peko gola. Minut kasnije isti igrač gotovo iz iste pozicije, ali opet lopta odlazi preko gola.

U 85. minutu rezervisti su matirali Laktaše. Centrirao je Staša Baštić, a Uglješa Stevanović stavlja tačku na “i” u ovom meču.

Na kraju zaslužena pobjeda Radnika, koji se pokazao kao bolja ekipa, sastav koji je svih 90 minuta znao šta radi i šta hoće kako u ovom meču, tako i tokom cijelog šampionata. Domaćin podlegao moranju, a tada je najteže dobiti….

LAKTAŠI – RADNIK 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Došlo (54), 0:2 Stevanović (85). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 1.500. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo) i Nebojša Žugić (Banjaluka). Delegat: Bojan Topić (Banjaluka). Kontrolor: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Turanjanin (Laktaši), Baštić (Radnik).

Laktaši: Knežević, Milić (od 56. Keleman), Šikanjić, Marković, Škorić, Trivić, Ostojić, Turanjanin, Tešić, Babić, Dojčinović.

Radnik: Lakić, Živković (od 74. Marković), Josipović, Janjić, Došlo (od 74. Stevanović), Vasić (od 82. Cucin), Stjepanović (od 64. Alvarez), Albijanić, Perišić, Amidžić (od 64. Baštić), Santrač.