Danas je kompletirano posljednje 17. kolo jesenje polusezone u m:tel Prvoj ligi RS. Derbi susret je odigran u Prijedoru, gdje su ukrstili koplja trećeplasirani Rudar i prvoplasirani Radnik. Gosti su vodili od 5. minute golom Stjepanovića, da bi “rudari” izjednačili u 81. minutu preko iskusnog Pekije. Laktaši su odigrali bez golova na trebinjskim “Policama”.

Borac je izgubio na svom terenu od “motorista” i tako sebi dodatno zakomplikovao situaciju u borbi za opstanak. Drina je stigla do važnih bodova protiv BSK-a, dok “sokolovi” nisu uspjeli slomiti otpor mlade ekipe iz Banja Luke. Velež i Kozara su rutinski stigli do bodova.

Juče je Romanija osvojila vrijedne bodove protiv Ljubića, dok je Sutjeska slavila u Modriči protiv Alfe.

Radnik je jesenji prvak sa 39 bodova, tri više od drugoplasiranih Laktaša, dok je Rudar Prijedor treći sa 32 boda i to su ekipe koje će se boriti za plasman u Premijer ligu BiH.

U borbi za opstanak je sedam ekipa, a najugroženiji su Borac, Alfa Modriča i Omarska.

Slijedi zimska pauza za detaljne analize, pojačanja i pripreme za bolje proljeće.

Rezultati 17. kola:

Velež – Sloboda Nova banka 2:0 (Prodanović 28, Drašković 61),

Rudar P. – Radnik 1:1 (Pekija 81 – Stjepanović 5),

Slavija – Željezničar ST 1:1 (Beširević 90+3 – Bilal 82),

Kozara – Omarska 2:0 (Pljevaljčić 58, Bogučanin 71),

Borac – Famos 1:2 (Maksimović 60 – Kuljanin 41, Abrego 56)

Drina – BSK 1:0 (Ilić 29)

Leotar – Laktaši 0:0

Romanija – Ljubić 2:0 (Vuković 3, Radosavljević 36),

Alfa Modriča – Sutjeska 1:4 (Šoškić 48 – Blagojević 34, Mojović 37, Radović 59, Sekulić 75).