Fudbaleri Krupe nisu uspjeli napraviti iznenađenje kod šampiona Zrinjskog. Drugi uzastopni poraz ovog proljeća i nije toliko teško pao momcima iz kanjna na Vrbasu, jer ih je obradovao rezultat i remi Radnika u  Širokom Brijegu, pa dva kola prije kraja šampionata, Liga za Prvaka je i više nego dohvatljiva.

Čudna utakmica viđena je pod Bijelim Brijegom. U prvih 45 minuta Zrinjski je bio bolji rival, napadao, imao prednost (Stojkić), ali Krupa je iz ničega došla do izjednačenja! Bio je to deveti pogodak napadača Krupe, prvi nakon višemjesečne povrede.

U nastavku meča točak sreće se potpuno okrenuo! Krupa je ušla agilno u duel, stvorila dvije velike prilike, koje je teže bilo promašiti, nego zabiti, ali gola nije bilo. I onda kao grom iz vedra neba sa četiri minuta dva pogotka (Todorović i Bilbija), opet iz ničega, i to je bio kraj nadanja Krupe da bi iz Mostara mogli se vratiti neporaženi.

ZRINJSKI – KRUPA 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Stojkić (25), 1:1 Redžić (42), 2:1 Todorović (68), 3:1 Bilbija (72). Stadion: pod Bijelim Brijegom. Gledalaca: 1.200. Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Dženan Milić (Sarajevo) i Dalibor Hrstić (Ljubuški). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija). Žuti kartoni: Milutinović, Kartal (Krupa).

Zrinjski: Pirić, Peko, Graovac, Tomić, Kajkut, Jović (od 76. Jamak), Stojkić, Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija.

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović (od 73. Mirković), Milutinović (od 75. Savić), Vukotić, Čomor, Kartal, Milanović, Barić.