Uvijek su uzbudljivi susreti Proletera i Gorice u Tesliću, a tako je bilo i ovaj put, gdje je domaći tim zabilježio trijumf od 2:1.

Proleter je poveo u 19. minutu, nakon auta dobro prebačena lopta glavom, gura Želimira Nikolića u idealnu poziciju, koji ovaj majstorski koristi i šalje loptu pored Ilića za 1:0.

U 66. minutu Stanko Malinović se sjajno oslobodio dvojice pratioca uz aut liniju, i iskosa sa vrha šesnaesterca pogodio je gol Hasića u bliži ugao za 1:1.

Međutim, slavlje gostiju kratko je trajalo, samo dva minuta! Poslije kornera u gužvi se najbolje snašao Saša Kuzmanović i odbijenu loptu od Ilića šalje u mrežu za 2:1, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Proleter je ovim trijumfom probio se na četvrtu poziciju, ima 22 boda, dok je Gorica šesta sa 18 bodova na svom kontu.

PROLETER – GORICA 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Nikolić (19), 1:1 Malinović (66), 2:1 S. Kuzmanović (68). Stadion: “Radolinka”. Gledalaca: 150. Sudija: Igor Grbić (Laktaši). Pomoćnici: Slaviša Šarić (Gradiška) i Goran Jović (Doboj). Delegat: Dalibor Gvozdić (Srbac). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti karton: Mitrić (Proleter).

Proleter: Hasić, Đukarić, Nikolić, E. Osmić, T. Osmić, Radešić, Stanković, Simić, S. Kuzmanović, Sekulić, B. Kuzmanović.

Gorica: Ilić, Peno (od 49. Perak), Gračanin, Mitrić, Sakan, Sivonjić, Šobić (od 46. Pastir), Malinović, Dojčinović, Jović, Mešić (od 60. Prole).