Iako je to malo ko očekivao, fudbaleri Progresa savladali su kao gosti u meču 17. kola na drugoligaškom Zapadu sastav Jedinstva u Žeravici (1:2)!

Hrabro su odigrali gosti iz Kneževa i na kraju došli do tri velika boda, dok četa Velimir Stojnića može da žali za bodovima, jer poslije remija u Šamcu, očekivali su cijeli plijen.

Gosti su iznenadili otvorenom igrom, i u prvih 45 minuta dva puta su probili odbranu domaćina, strijelci su bili Želimir Đukarić u 17. minutu, te Miljan Budić u 43. minutu.

U nastavku totalna ofanziva Jedinstva, i pitanje kako bi susret završio da je kapiten Ognjen Škorić realizovao penal u 60. minutu. Poslije promašaja, bilo je jasno da će bodovi za Vlašić, a domaćin je uspio doći samo do počasnog pogotka preko Đorđa Nišića u samom finišu meča.

JEDINSTVO – PROGRES 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Đukarić (17), 0:2 Budić (43), 1:2 Đ. Nišić (89) Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Garić (Doboj). Pomoćnici: Dean Jokić (Teslić) i Slaviša Gligorić (Doboj). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad). Kontrolor: Zoran Radaković (Prijedor). Žuti kartoni: Đakušić, O. Petrović, Og. Petrović (Jedinstvo), Marjanović, Verić, Đuranović, Radosavac (Progres). Crveni karton: Filip Plavanjac (Jedinstvo) u 90. minutu.

Jedinstvo: Đakušić, O. Petrović, Đogić, Đ. Nišić, Budimović (od 56. Knežić), Plavanjac, Škorić, Baštinac (od 46. Vranić Budimović), Og. Petrović, Behara, L. Nišić.

Progres: Bekić, Đuranović, Svjetlanović, Radosavac, Glamočić, Verić (od 90. Barišić), Budić (od 89. Dukić), Tatić (od 81. Vujančević), Marjanović, Aleksić, Đukarić.