Progres je protutnjao Novom Topolom! Poput brzog voza kaznena ekspedicija iz Kneževa prošla je preko Lijevča (5:1), ostvaljajući domaćina u čudu, a sebe dižući visoko na drugu poziciju, sa 10 bodova, odmah do kotorvaroške Mladosti.

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo takav rasplet, iako je Progres poveo preko nezaustavljivog Đukarića već u osmom minutu, sve je na početak vratio iskusni Đukanović u 28. minutu.

Ipak, u nastavku gosti dolaze do daha, i igre sa kojom ako je budu ponavljali mogu jako puno ove sezone. Nezaustavjiv je bio Nikola Đukarić, koji je het-trikom stavio tačku na sjajnu partiju svoju, ali i cijelog tima Progresa.

Lijevče, blijedo, bezidejno, i na kraju nije moglo više, ovaj put nameračili su se na raspložene goste, pa je petarda nekako i “legla”, iako nije česta u Novoj Topoli….

LIJEVČE – PROGRES 1:5 (1:1)

Strijelci: 0:1 Đukarić (8), 1:1 Đukanović (28), 1:2 P. Budić (60), 1:3 Verić (72), 1:4 Đukarić (78), 1:5 Đukarić (85, penal). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka). Pomoćnici: Borislav Radić (Gradiška) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Slavoljub Žujić (Srbac). Žuti kartoni: Dumonić, Antić, Zekonja, Perić (Lijevče), Svjetlanović, Dukić (Progres).

Lijevče: Beronja, Zekonja (od 84. Daljević), Kostić, Lekić, Antić (od 63. M. Perić), Knežević, N. Perić, Dumonić, Đukanović, Kočić (od 82. Peulić), Đuranović.

Progres: Marković (od 46. Vrebac), Stojanović (od 86. Bunić), Svjetlanović, Drakulić (od 46. Bojić), Dukić, Kulišić, Vuković, Verić, P. Budić, M. Budić, Đukarić.