Fudbaleri Borca savladali su u Banjaluci Čelik iz Zenice 3:1 u poslednjoj utakmici sedmog kola BHT Premijer lige BiH.

Čak tri gola viđena su u prvom dijelu. Borac je od starta krenuo ofanzivno.

Već u trećem minutu šansu je imao Mirić, a minut kasnije i Vranješ, koji je pokušao i u sedmom minutu, ali nije bio precizan.

Ipak u 10. minutu najbolji Borčev strelac je pogodio. Vranješ se najbolje snašao nakon kornera i gužve. Bio je to njegov četvrti ovosezonski gol u Premijer ligi BiH.

Čelik je izjednačio u 18. minutu. Nakon što je Borcu poništen gol zbog ofsajda, mreža se odmah zatresla na drugoj strani. Leon je centrirao, a Mahmutović udarcem glavom savladao Lučića.

Borac je ponovo poveo. Igrao se 21. minut. Radulović je izveo korner, lopta je poslije “glavometa“ došla do Vujaklije, koji povratnom loptom pronalazi Vranješa na suprotnoj stativi, a najefikasniji strijelac Borca u ovoj sezoni koristi tu situaciju.

Vrijedna pomena je i sjajna intervencija Lučića u 37. minutu. Leon je izveo slobodan udarac, a golman Borca prije same gol-linije je izbacio loptu.

Tim Branislava Krunića od 63. minuta ostao je sa igračem manje. Naime zbog igranja rukom i spriječavanja izgledne pozicije za Čelik, van igre je morao Marko Jovanović.

Ipak i sa 10 igrača Borac je postigao gol. U 81. minutu mrežu Čelika poslije munjevite kontre pogodio je Ivan Crnov, postavivši tako konačnih Borac – Čelik 3:1.

-Naravno da sam zadovoljan rezultatom i bilo kojom pobjedom danas. Ušli smo otvoreno u ovu utakmicu, stvarali puno šansi, postigli pogodak i onda kad smo potpuno vladali terenom, primili gol. Imali smo gol koji nam poništen, ali smo uspjeli da se vratimo. Zasluženo smo došli do pobjede, iako se Čelik večeras pokazao u jednom dobrom svjetlu, imali smo dobrog rivala protiv sebe, pogotovo u trenucima kad smo nesrećno dobili crveni karton i ostali sa igračem manje. Morali smo u tim momentima da mijenjamo formaciju, i Subić se u tim trenucima povrijedio, ali smo uspjeli da izdržimo i potom postignemo još jedan pogodak. Još jednom ću javno reći: momci, svaka čast. Mi iz utakmice u utakmicu igramo sve bolje, a najbitnije je da sklapamo harmoniju unutar tima. I igrači su tek došli, upoznaju se sa mnom i ja sa njima, i potrebno je određeno vrijeme da sve to dođe na svoje. Poraz u Mostaru nas je zbližio, imali smo tokom ove sedmice kolektiva druženja. Mislim da tek sad počinju prave utakmice Borca i pravi rezultati – rekao je trener Borca Branislav Krunić.

Slijedi reprezentativna pauza. Borac će je iskoristi tako što će već predstojećeg petka na Gradskom stadionu ugostiti novosadsku Vojvodinu u prijateljskoj utakmici.

Narednu prvenstvenu utakmicu “crveno – plavi” igraju kroz dvije sedmice protiv Slobode u Tuzli.