Vodeći dvojac uhvatio je pobjednički ritam! Torpedo je bez većih problema prošlo kroz Lamince (0:2), a šta tek reći za Potkozarje! Pravi tornado viđen je u Donjim Podgradcima, iako domaćinu gori pod nogama, gosti iz Aleksandrovca nisu imali milosti, i čak sedam lopti završilo je u mreži Slobode! Blistao je četverostruki strijelac Neven Čelić.

Župa i Milan odigrali su prilično zanimljivu utakmicu, iako je domaći tim slavo ubjedljivo 5:1. Ipak do 58. minuta rezultat je glasio 1:1, a onda je tim iz Milosavaca za četiri minuta postigao tri gola, a u narednih 10 još jedan i na kraju sigurno došao do tri boda. Meč je obilježio Miloš Vasilić sa het-trikom.

Kozara se vratila iz rezultatskog minusa od dva pogotka na poluvremenu (0:2) i na kraju ubilježila trijumf protiv Omladinca (4:2). Duel dva Borca u Maglajanima više će pamtiti onaj iz Mašića, jer je ponovo teren napustio neporažen (1:1) i sve su im bliže vrata opstanka.

Derbi donjeg dijela tabele igran je na “Krndijama”, gdje je šibovski Borac uzeo tri velika boda (1:2) i Obradovac gurnuo u zaista tešku situaciju. Biseri su odigrali još jednu dobru utakmicu, bili su bolji od Mladog Krajišnika (2:1) i sada je sastav iz Čatrnje na visokoj trećeoj poziciji, što je malo ko očekivao.

Rezultati 18. kola:

Laminci – Torpedo 0:2 (Amović ‘33, Francuz ‘57)

Župa – Milan 5:1 (Vasilić ‘12, ‘58 penal, ‘60, Smiljanić ‘62, Galić ‘71 penal – Biondić ‘55 penal)

Sloboda (DP) – Potkozarje 0:7 (Čelić ‘8, ‘65, ‘83, ‘86, Kanton ‘18, ‘33, Verić ‘39)

Kozara Turjak – OFK Omladinac 4:2 (Stojnić ‘54, ‘89, M. Šmitran ‘64, Spremo ‘73 – Majstorac ‘28, Glišić ‘44)

Borac Maglajani – Borac Mašići 1:1 (Šestić ‘37 – Gašić ‘70 autogol)

Biseri – Mladi Krajišnik 2:1 (Vučić ‘36 penal, Čukajić ‘88 – Koščica ‘43)

Obradovac – Borac Šibovska 1:2 (Nežić ‘14 – Janković ‘28, Kljunić ‘70)