Fudbaleri Borca poraženi su u prvom meču 1/4 finala Kupa BiH od Širokog Brijega (2:1), ali jasno je svima da banjalučani moraju biti zadovoljni ostvarenim rezultatom, koji im daje nadu da bi pred punim Gradskim stadionom u revanšu mogli do podviga i plasmana među četiri najbolja tima.

Malo ko je očekivao da će se Borac tako isprsiti na “Pecari”, a sjajno je krenulo. Već u 16. minutu sjajan centaršut koristi Vranješ i glavom posprema loptu u mrežu Zlomislića za 0:1. Ipak, već u 29. minutu inicijativu kruniše izjednačenjem Marić, igrao se 29. minut. Oba pogotka pogledajte OVDJE

Ipak domaćin do kraja poluvremena potpuno preokreće rezultat. Mato Stanić u 45. minutu svom timu donosi prednost na puzi od 2:1, a gol za preokret pogledajte OVDJE

U nastavku meča prvo je zaprijetio Široki, ali pokušaje Franića i Ćorića u 57. minutu sjajno zaustavlja Savatović. Još jednom je zaprijetio Franić, igrao se 63. minut, ali na sreću banjalučana, pokušaj iz dobre prilike odlazi pored gola. Do kraja meča pokušao je i Jakupović glavom poslije centaršuta Vranješa, ali njegov pokušaj iz 83. minutu brani Zlomislić.

U derbiju ove runde takmičenja Sarajevo je minimalnim rezultatom bilo bolje od Zrinjskog (1:0), dok je TOŠK iznenadio Zvijezdu u Gradačcu (0:2). Duel između Sloge iz Gornjeg Crnjelova i Klisa na programu je 5. marta, a svi revanši igraju se sedam dana kasnije, 12. marta.

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 2:1 (2:1)

Strijelci: 0:1 Vranješ (17), 1:1 Marić (29),  Stanić (45). Stadion: “Pecara”. Gledalaca: 700. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Pomoćnici: Amir Kadić i Moamer Čaušević (oba iz Sarajeva). Delegat: Mario Ćosić (Mostar). Kontrolor: Milan Stanić (Ugljevik). Žuti kartoni: Ćorić, Marić, Franjić (Široki Brijeg), Zarić (Borac).

Široki Brijeg: Zlomislić, Ćorić, Franjić (od 70. Turčin), Eliomar, Marić, Stanić (od 53. Babić), Kovačić, Hrkać, Bagarić (od 62. Petrović), Marković, Enin.

Borac: Savatović, Radulović, Bajić, Kajkut, Danilović, Ćosić, Žeravica (od 62. Jakupović), Runić, Vranješ, Milutinović, Aničić (od 84. Zarić).