Fudbaleri Poleta iz Elezagića izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška, pošto su na domaćem terenu savladali Viluse rezultatom 4:0.

Domaći su u 12. minuti imali dobru šansu, Siniša Ninić je iz dobre pozicije šutira pravo u golmana gostiju. Polet je poveo sa 1:0 u 42. minutu preko Miloš Tepić koji se najbolje snašao u gužvi u petercu, te je lakoćom pogodio. U 46. minutu zatresla sa stativa gostiju poslije snažnog udarca Riste Bijelića. Dva minuta kasnije Nemanja Stupar je majstorski je izveo slobodan udarac i savladao golmana Milu Dimića.

Ono što može da raduje navijače Polet je povratak kapitena Riste Bijelića koji se nakon dvomjesečne pauze vratio na teren. Bijelić je u 83. minutu pokazao da će biti veliko pojačanje za Polet za nastavak sezone, prvo je predriblao svog čuvara, a zatim zaobišao golmana gostiju i posremio loptu u gol. U 85. minutu je Bijelić bio neuhvatljiv za obranu gostiju, ušao u šesnaesterac, šutirao malo iskosa, ali je lopta fijuknula tik kraj stative. Sjajnu partiju drugim golom krunisao je Bijelić i zapečatio sudbinu gostiju.

POLET – VILUSI 4:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Tepić (42), 2:0 Stupar (48), 3:0 Bijelić (83), 4:0 Bijelić (86). Stadion: FK Polet, igrano bez publike. Sudija: Darko Matarugić. Pomoćnici: Momčilo Pavlović i Velibor Peulić (svi iz Gradiške). Delegat: Željko Stefanović (Gradiška). Žuti karton: Tepić (Polet).

Polet: Kutić, Sladojević, Kisin, Tepić, Rađević (od 45. Stupar), Jeličić (od 79. Raca), Vranić (od 58. Radulović), Despotović, Ninić, Bjelić, Đurić (od 45. Vranješ).

Vilusi: Dimić, Blesić, Kukrić (od 63. Stupar), Jotić, Guduraš, Blesić, Stojković, Vrebac (od 79. Paspalj), Kozić, Jović (od 75. Vidačković.)

Text, foto i video: Goran Popović