Sloga Dipo iz Gornjih Podgradaca plasirala se u polufinale Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška, nakon što su pobijedili Obradovac poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca (6:5). U regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1.

Utakmica je bila fer i na momente zanimljiva. Domaći su već u petoj minuti imali stopostotnu šansu, Aleksandar Mirjanić je izašao sam oči u oči sa golmanom Zvijezdanom Račićem koji je sjajno intervenisao. Sloga je povela u 21. minutu utakmice, kada je Duško Lovrić fenomenalno izveo “slobodnjak” sa nekih 20 metara, poslao loptu pokraj živog zida, bilo je to neuhvatljivo za golmana Dabića.

Kosta Selak je s lijeve strane ubacio na drugu stativu, Lovrić je trznuo glavom, ali se golman Dabić bacio poput pantera i sjajno spasio svoj gol. Dobar udarac iskosa s 20 metara uputio je Mirjanić, ali je golman Račić bio na visini zadatka i odbio loptu u korner.

Sloga je izjednačila u 31. minutu. Mirjanić je iznenadio Račića iz skoro mrtvog ugla pogodivši mrežu u bliži golmanovom ugao. U 37. minutu Slaviša Kovačević odlično šutirao sa 20 metara, ali stativa je saveznik gostiju. U 74. minutu Mišo Mandić je mogao da riješi pitanje pobjednika, Mandić je šutirao nakon ubacivanja Kovačevića sa vrha peterca, golman Račić je već bio matiran, ali je Borislav Božić intervenisao praktično na gol-liniji i spasio svoju ekipu od sigurnog pogodaka. Do kraja susreta nije bilo golova, pa se pristupilo penal lutriji, a više sreće imali su domaći. Precizni su bili Pavle Paspalj, Mihajlo Mijatović, Aleksandar Mirjanić, Saša Božić i Vuk Maletić, dok su u redovima gostiju golove postigli Borislav Božić, Dejan Daljević, Nihad Čehajić i Nebojša Lukić.

SLOGA DIPO – OBRADOVAC 1:1, PENALIMA 6:5

Strijelci: 0:1 Lovrić, 1:1 Mirjanić (30). Stadion: Dr. Milutin Vučkovac, igrano bez publike. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Darko Matarugić i Želimir Dumendžija (Svi iz Gradiške). Delegat: Mirko Kasagić (Gradiška). Žuti kartoni: Mijatović (Sloga Dipo), Selak, Lukić (Obradovac).

Sloga Dipo: Dabić, Ostojić, Kostić, Paspalj, Mijatović, Mandić, Kovačević (od 82. Maletić), Mirjanić, Novković, Krunić (od 68. Božić), Todorović.

Obradovac: Račić, Daljević, Božić, Selak, Jodanović, Bikić (do 46. Perić), Škrbić (od 79. Maletić), Čehajić, Lovrić, Zrnić, Demo (od 46. Lukić).

Text i FOTO: Goran Popović