Kakav dan za prošlogodišnjeg pobjednika i finalistu Kupa Republike Srpske!

Borac i Laktaši su su od velikih ambicija u novoj sezoni oprostili već u 1/8 finala Kupa Republike Srpske!

Borac je poražen u Bijeljini od Radnika, nakon izvođenja penala, bilo je 5:4 za prvoligaša iz Semberije, u regularnom toku bilo je 1:1. Banjalučani su poveli golom Pene u 4. minutu, da bi Došlo u 32. minutu donio izjednačenje. Peti penal kod Borca nije pogodio Stojan Vranješ, dok je na drugoj strani domaćinu veliko slavlje donio Dragan Došlo.

I za Laktaše koban je bio tim iz Semberije. Slavila je Zvijezda 09 u srcu Lijevča polja (0:2). Iako su se nadali pobjedi izabranici Miljana Bajića već od desetog minuta bili su u rezultatskom zaostatku pošto je mrežu Dragana Tadića pogodio Sedad Subašić. Napadali su domaći, ali bez rezultata, a drugi pogodak za goste iz etno-sela Stanišići postigao je srpski internacionalac Krsta Đorđević u 86. minutu.

Među osam se plasirao i drugoligaš Tekstilac iz Dervente, koji je na svom stadionu savladal Slobodu sa 3:1. Ivo Mendeš da Silva već u drugom minutu zatresao je mrežu Mrkonjićana. Kako su počeli prvo poluvrijeme tako su Dervenćani ušli i u nastavak susreta. Takva igra urodila je plodom u 50. minutu, kada je na 2:0 povisio Matej Tadić.

Daleko bolju igru tokom cijelog susreta Dervenćani su krunisali i trećim pogotkom, a strijelac je u 77. minutu bio Stiven Mariaga Teheda. Poraz prvoligaša sa stadiona “Luke” ublažio je Mihajlo Živković u 89. minutu.

Rezultati i strijelci ostalih utakmica: Sloga (Srbac) – Borac (Kozarska Dubica) 2:4 (Bundalo 86, Šervel 88 – Pralica 8, 66. penal, Lončar 80, Malbašić 90+3), Drina (Zvornik) – Sloga (Doboj) 0:1 (Starčević 64).

Tri meča su odgođena, a u njima će se sastati: Podrinje (Janja) – Famos (Istočna Ilidža) – igra se 11. oktobra, Leotar (Trebinje) – Kozara (Gradiška) – 18. oktobar i Sutjeska (Foča) – Rudar Prijedor – 25. oktobar.