Zvuči nevjerovatno, ali je ipak istinito. Novoformirana Druga omladinska liga FSRS, grupa “zapad”, grupa B, za pionire i kadete, ponudila je rekordne rezultate u ovoj sezoni.

Borac iz Šamca, na gostovanju u Žeravici, proteklog vikenda, slavio je sa ukupnim rezultatom 42:0. Nije nikakva šala, nije nikakva zezancija, upravo su šamački kadeti i pioniri toliko postigli golova protiv fudbalera domaćeg Jedinstva.

Kadeti Borca pobijedili su sa 22:0, dok su pioniri bili nešto “skromniji” i slavili sa 20:0. Statistički gledano, pioniri i kadeti iz Šamca su golove postizali na svakih 1,75 odnosno 1,81 minut. Za manje od 2 minuta padao je gol.

U ovakvim slučajevima, neizbježno se postavlja pitanje, koliko su mladi Šamčani srećni zbog ubjedljive pobjede, a koliko nesrećni mladi fudbaleri Jedinstva zbog rekordnog poraza i da li će se poslije ovoga djeci uz Žeravice ogaditi fudbal ili će promijeniti sport? Valjda neko zna odgovor.

Koliko je ovo ozbiljno takmičenje, kada je ovolika razlika između ekipa. Posebno “para oči” ime lige – Omladinska KVALITETNA liga FSRS, pa predlažemo da se razmisli oko nekog novog prikladnijeg naziva.

U novoformiranoj ligi pod ingerencijama FSRS, ove godine učestvuju klubovi sa drugoligaškog “zapada”, a liga je posljedica reorganizacije Omladinskih liga u FSRS, očigledno “uspješne”.