Fudbaleri Jedinstva ostvarili su pobjedu protiv dobojske Sloge sa 2:1 i tako se vratili u borbu za opstanak i to golom Vasiljevića u 90. minutu.

Domaća ekipa je stigla do vođstva preko Šera u 45. minutu, koji je realizovao najstožu kaznu. Samo što je počelo drugo poluvrijeme, gosti preko Savića stižu do izjednačenja.

Kako se meč bližio kraju, gosti preuzimaju inicijativu, stvaraju šanse i činilo se da će odnijeti cijeli plijen iz Brčkog. U 88. minutu, Brčaci ostaju sa igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Tomić.

I kada je opsada gola Jedinstva bila više nego vidljiva, fudbaleri Jedinstva izvode brz kontranapad preko mladog Božića, koji sjajno asistira Vasiljeviću, kome nije bilo teško da u 90. minutu, postigne pobjedonsi gol.

Brčaci se ne bore samo za opstanak među prvoligašima, nego i za opstanak kluba, jer su ostavljeni od svih: uprave kluba i Vlade Brčko distrikta, te su, na početku utakmice iskazali svoj protest: http://localhost/protest-fudbalera-jedinstva/

JEDINSTVO – SLOGA 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Šer (45p), 1:1 Savić (48), 2:1 Vasiljević (90).

Stadion: FK “Lokomotiva” u Brčkom, utakmica igrana bez publike. Sudija: Jovo Karić (I. N. Sarajevo), pomoćnici: Nemanja Vukadin (I. Sarajevo) i Strahinja Vuković (Trebinje), delegat: Milenko Đurić (Modriča), kontrolor: Siniša Radić (Laktaši). Žuti kartoni: Račanović, Božić, Vasiljević (Jedinstvo), Buljubašić, Komljenović, Đuranović, Vasiljević (Sloga). Crveni karton: Ljubinko Tomić (Jedinstvo, 88).

JEDINSTVO: Vukadinović, Živanović, Tomić, Đurđić, Vasiljević (od 93. Mišković), Ivić, Račanović, Božić, Pajić, Šer, Torlaković. Trener: Zoran Brković.

SLOGA: Marković, Andrić, Nikolić, Aljetić (od 46. Komljenović), Buljubašić (od 46. Starčević), Đuranović, Savić (od 85. Trifković), Vasiljević, Dadić, Perić (od 81. Hadžimujić), Ristić. Trener: Milan Draganović.