Veliko iznenađenja na Laušu!

Novajlija Plamen iznnadio je najstarijeg regionalca Srpske, koji je u ovom rangu 12. sezonu uzastopno, baš onoliko koliko u ovom formatu igra se Regionalni Zapad.

Na kraju je bilo 3:2 za goste iz Novog Vodičeva, a moglo je biti i obrnuto, ali i ubjedljivija pobjeda Plamena….

Gosti su odlično otvorili utakmicu i prvi 45 minuta rješavaju u svoju korsit vodstvom 0:2, golovima Abdulaja i Karabegovića. U nastavku totalna ofanziva banjalučana i prvu veliku proliku propušta Prtija, kada u 57. minutu nije iskoristio najstrožu kaznu!

Ipak, svojstveno “laušanerima”, žuti samo u 60 sekundi dolaze do egala. U 79. minutu Prtija smanjuje, a euforija već u sledećem napadu koristi Galić, i već je 2:2. Činilo se tada da bi momentum mogao preći na stranu domaćina, ali ukazao se Saša Babić, koji pogotkom u 89. minutu donosi veliko slavlje novom regionalcu, koji je pokazao i ovom predstavom u Banjaluci, da će biti tvrd orah svim ekipama.

LAUŠ – PLAMEN 2:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Abdulaj (22), 0:2 Karabegović (37), 1:2 Prtija (79), 2:2 Galić (80), 2:3 S. Babić (89). Stadion: OFK Lauš. Gledalaca: 50. Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška). Pomoćnici: Jovica Knežević i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Žuti kartoni: Miljković, Miodragović, Galić (Lauš), Kostić, Karabegović, Knežević (Plamen).

Lauš: M. Moconja, Lakić, Ožegović, Galić, Miljković (od 66. Miodragović), Prtija, D. Moconja (od 59. Mihajlović), Papić, Stojičić, Cunjak, Dobraš.

Plamen: Ikić, Stanković, Kostić, S. Babić (od 89. Majkić), Abdulaj, Knežević, Bašić (od 84. Damjanić), Zorić, Umičević, Karabegović, M. Babić.