Juniori Borca eliminisani su iz daljeg takmičenja u Kupu BiH izgubivši nakon penal-lutrije od Zvijezde 09, jesenjeg šampiona, rezultatom 2:3.

Poslije 90 minuta, golova nije bilo, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a koncentrisaniji su bili izabranici Zlatka Krmpotića. Pogađali su Andrija Janjić, Harun Karić i Amar Sinanović, dok je neprecizan bio Luka Janković.

U Borcu, sigurni su bili Srđan Batos i Amar Tahrić, dok lopta nije poslušala Luku Bobića, Dejana Javorca i golmana Luku Damjanovića.

Predstojećeg vikenda biće nastavljena Premijer liga BiH za juniore, a Borac, koji je prvi dio sezone završio na trećem mjestu, ugostiće Rudar Prijedor.

BORAC – ZVIJEZDA 09 0:0 (penalima 2:3)

Strijelci iz penala: Batos, Tahrić (Borac), Janjić, Karić, Sinanović (Zvijezda 09), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, bez gledalaca, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Beatović, Janjić (Zvijezda 09).

BORAC: Damjanović, Batos, Bobić, Božić, Kujundžić, Tahrić, Javorac, Božičković (od 46. minuta Cerić), Malbašić, Erić (od 80. minuta Dragoljić), Vuković. Trener: Željko Vranješ.

ZVIJEZDA 09: Manojlović, Janković, Kovačević, Samardić, Janjić, Popara, Beatović, Karić, Vidović (od 85. minuta Cvijetić), Milošević (od 79. minuta Adžić), Sinanović. Trener: Zlatko Krmpotić.

Text i foto: “BORAC – SPORT”