Omarska je sa 2:1 savladala Čelinac u poslednjem jesenjem kolu i tako trijumfalno završila prvi dio sezone na prvom mjestu sa velikih 8 bodova ispred drugoplasirane ekipe Čelinca.

Otpor žilavih gostiju je slomljen u samom finišu utakmice, pogotkom iz jedanaesterca u 89. minutu. Čelinac je potvrdio da se radi o veoma čvrstoj ekipi, koja odlično stoji na terenu i kojoj je veoma teško dati gol, te koja opasno prijeti iz kontri uglavnom preko brzonogog Džombića.

Viđena je prava fudbalska fešta u Omarskoj, veliko slavlje zbog zasluženog uspjeha, koje umalo nisu  pokvarili gosti. Omarska je u prvom poluvremenu pružila daleko bolju igru, ali nije uspjela realizovati nekoliko sjajnih prilika. Već u 12. minutu pokušao je Panić glavom, ali lopta je zamalo fijuknula pored lijeve stative. Najljepša, filigranska akcija viđena je u 15. minutu. Rosić je izašao sam pred golmana gostiju, ali njegov šut je odbranio Čađo, lopta se odbila do Krecelja koji je snažno šutirao, a sa same gol linije loptu je glavom izbio jedna igrač gostiju. Valja izdvojiti još jedan pokušaj Krecelja koji je glavom šutirao malo iznad gola Čelinca. Sa druge strane gosti nisu imali ofanzivnijih ambicija.

Drugo poluvrijeme je počelo  kako su samo mogli poželjeti u ekipi Omarske. Već u prvom napadu, došlo je do gužve u šesnaestercu gostiju, Kreceljov pokušaj je izblokiran, lopta je došla do Vračara koji uspjeva savladati odličnog golmana gostiju i dovesti Omarsku u vođstvo. Očekivalo se tada da Omarska lakše dođe do novih prilika, no ekipa Omarske je odigrala nešto lošije, a Čelinac je odigrao veoma dobro. U 66.minutu Ilić je odlično proigrao Džombića koji izlazi sam pred Jokića i manirom iskusnog strijelca poravnava rezultat.

Do kraja utakmice, viđeni su napadi Omarske, ali i veoma čvrsta i organizovana odbrana gostiju, tako da nije ni viđena neka stopostotna prilika za Omarsku, a sa druge strane gosti su prijetili iz kontranapada i stvorili dvije opasne situacije, ali je Jokić bio siguran. I onda u 89. minutu momenat odluke. Panić je ušao u šesnaesterac, lopta je nekako došla do Stojnića, a njega je faulirao Amidžić i sudija Ančić je pokazao na penal. Penal je čist kao suza, ali nesmotren, jer je Stojnić faktički sa loptom išao van šesnaesterca. Odgovornost je preuzeo Lajić i sigurno pogodio za veliko slavlje i ovjeru jesenje titule.

Omarska – Čelinac 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Vračar (46), 1:1 Džombić (66), 2:1 Lajić (89, penal). Stadion: FK Omarska. Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor). Pomoćnici: Bojan Vujanović i Branislav Zvijerac (oba iz Gradiške). Delegat: Slobodan Kovačević. Kontrolor: Dado Petrović (Brod). Žuti kartoni: Grahovac (Omarska) Knežević, Džombić, Rađenović, Spasojević (Čelinac).

Omarska: Jokić, Lajić, B. Romanić, Ratković, Marmat, Zdjelar (od 70. Đ. Rosić), Grahovac, Vračar (od 70. Stojnić), Krecelj (od 90. D. Nišević), Panić, B. Rosić (od 70. Dr. Romanić). Trener: Milenko Vuleta.

Čelinac: Čađo, Rađenović, Materić, Radić (od 51. Ilić), Džombić, Tomić, Dubravac, Spasojević (od 81. Amidžić), Knežević, Kutić, Popović. Trener: Borislav Vrhovac.