U pretposljednjem 25. kolu bundesligaškog karavana u utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja, OFK Banjaluka 2017 je savladala Krupu (2:1), i tako 90 minuta prije kraja, pretekla je na tabeli PFL Banjaluka.

Bila je to dobra fudbalska predstava, obje ekipe rasterećene, i da je rezltat otišao na bilo koju strau ne bi bilo nezasluženo. Pogotke za domaćina postigli su Mikić u 16. minutu, te Vasić na samom početku drugog poluvremena, dok je mrežu domaćina načeo iskusni Nikša Dimitrijević u 31. minutu.

Ovim trijumfom OFK Banjaluka je trenutno na šetoj poziciji sa 41 bodom, dok je Krupa poziciju ispod sa bodom manje.

OFK BANJALUKA 2017 – KRUPA 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Mikić (16), 1:1 Dimitrijević (31), 2:1 Vasić (48). Stadion: Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 50. Sudija: Vedran Šukalo. Pomoćnici: Srđan Landup (oba iz Banjaluke) i Tajana Đukanović (Mrkonjić Grad). Delegat: Danijel Popović (Banjaluka). Žuti kartoni: Lučić, Zeljko, Savić (OFK Banjaluka 2017), Čikvadze (Krupa).

OFK Banjaluka 2017: Nišić, Trtić, Jakara (od 70. Gašić), Semanić, Mikić (od 51. Vujanić), Kičić, Vasić, Zeljko, Lučić, Durić (od 65. Kalaš), Pelengić.

Krupa: Šelia, Balaban (od 85. Cvišić), Šerval (od 85. Trivunović), Gudalo, Ilić, Davidov, Knežić (od 85. Antonić), Čikvadze, Blagojević, Lukendić, Dimitrijević.