Fudbaleri Radnika osvojili su veoma važan bod na gosrtovanju kod aktuelnog šampiona Zrinjskog, odigravši “pod Bijelim brijegom” bez golova (0:0).

Čak su izabranici trenera Mladena Žižovića bili opasniji rival, i bliži pogotku, odnosno cijelom plijenu, ali i sa ovim rezultatom i te kako mogu biti zadovoljni. Radnik sada čvrsto drži sedmu poziciju sa 26 bodova na svom kontu.

U devetom minutu u odličnoj prilici bio je Hadžić, ali Brkić skida zicer napadaču Radnika, isto kao i pet minuta kasnije, kada zaustavlja udarac Pece.

U 51. minutu i Đurić je u velikoj prilici, ali Brkić još jednom pokazuje da je ovo bio njegov dan.

U 84. minutu najbolja prilika za domaćina, ali pokušaj Jakovljevića završava na stativi Markovićevog gola.

Sve u svemu kada se sabere, bod čisat kao suza otupovao je za Semberiju….

ZRINJSKI – RADNIK 0:0

Stadion: “pod Bijelim brijegom”. Gledalaca: 1.000. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Pomoćnici: Moamer Čaušević (Sarajevo) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Franjo Grgarević (Novi Travnik). Kontrolor: Rusmir Mrković (Sarajevo). Žuti karton: Peco (Radnik).

Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Galić, Barišić, Bekrić, Hajdarević, Marković, Stojkić, Jakovljević, Rustemović, Filipović.

Radnik: Marković, Radović, Simonović, Sušić, Mekić, Peco, Hadžić, Maksimović, Barić, Đurić, Šubert.