Od naredne takmičarske sezone, svi stadioni na kojima će se igrati mečevi Premijer lige BiH u fudbalu, moraju da imaju reflektore. S obzirom na to da je grad Bijeljina vlasnik gradskog stadiona u Bijeljini, obavezali su se da će do početka sezone 2019/2020. izgraditi potrebnu infrastrukturu, za čije namjene će, kažu u gradskoj upravi, biti izdvojeno milion maraka.

Za izgradnju reflektora na gradskom stadionu, grad Bijeljina planira ulaganja od miliona maraka, dok će oko 200 hiljada biti donacija Fudbalskog saveza BiH preko evropske kuće fudbala. Sredstva će se obezbijediti iz redovonog budžeta, ali i iz kreditnih sredstava.

– Planirano je ostatak od 500 hiljada da se poboljša infrastruktura na gradskom stadionu, odnosno da se naprave reflektori. Oni koštaju, ima neki predračun, ili račun, preko milion maraka, mislim da čak ima i projekat, dakle ovo ostalo će se obezbijediti iz sopstvenih sredstava, odnosno iz budžeta grada – rekao je Slavko Bašić, načelnik Odjeljenja za finansije grada Bijeljina.

Opozicioni klub odbornika SNSD-a u Skupštini grada Bijeljina nije podržao ovakvo zaduženje, jer kako kažu, ide na štetu drugih sportskih kolektiva i da dobro prevazilazi granice normalnog.

– Јa sam ovdje i na prethodnim sjednicama hvalio FK Radnik u smislu dobrog modela organizovanja i vođenja kluba, s tim da mislim da je ovo izdvajanje od milion maraka samo za reflektore i samo za FK Radnik u jednu ruku i bezobrazno i bezobzirno – istakao je Aleksandar Đurđević, odbornik SNSD-a u Skupštini grada Bijeljina.

Iz SDS-a kažu da je došlo vrijeme da Bijeljina dobije reflektore.

– Mislim da to zaista treba da se uradi, i ne vidim razlog zašto grad Bijeljina ne bi imala reflektore i možda jednog dana ako Bog da ne bi pravio jednog dana međunarodnu utakmicu – smatra Јovan Gajić, šef Kluba odbornika u Skupštini grada Bijeljina.

Iz nadležnog gradskog Odjeljenja koje je zaduženo da vodi postupak i pribavi potrebnu dokumentaciju i ponude za izgradnju reflektora, nismo dobili odgovor na pitanje na šta će biti potrošeno milion maraka, odnosno šta je predviđeno za izgradnju.

U današnje vrijeme sve je dostupno, pa tako i cijena izgradnje reflektora na stadionima u okruženju. Tako je npr, izgradnja i kompletno opremanje reflektora na stadionu u Šapcu prije dvije godine koštalo 20 miliona dinara, što preračunato u konvertibilne marke, iznosi negdje oko 325 hiljada maraka.

Reflektori su potrebni na stadionima na kojima se igra Premijer liga BiH u fudbalu od naredne sezone, ali da li je potrebno milion maraka za njihovu izgradnju? Zanimljivo je da je krajem 2017. godine, prilikom posjete Gradskoj upravi Bijeljina, sekretar Izvršnog odbora Fudblaskog saveza BiH Nihad Hodžić izjavio da investicije na stadionima treba da iznose oko 700 hiljada maraka, 250 hiljada donacija saveza, a lokalne zajednice i klubovi treba da obezbijede oko 450 hiljada.

“RTRS”