Radnik i Željezničar odigrali su neriješeno (1:1), što je po viđenom i najpravedniji ishod ovog meča u Bijeljini. Bio je to duel ekipa koje su promjenile trenere u proteklih nekoliko dana, Blaž Slišković je na “Grbavici” naslijedio Amara Osima, dok je Jovo Borković preuzeo “privremeno” kormilo od Darka Nestorovića.

Gosti su bili bolji prvo a  domaći drugo poluvrijeme. Radniku i dalje predstoji borba za opstanak, a “Želji” borba za izlazak u Evropu. Gosti su u 16 minutu poveli. Zec je dobro  šutirao, Bilobrk kratko odbio loptu, a Štilić zapucao loptu u mrežu. Bilo je još prilika za goste koje nisu iskorištene. U 69. minutu izjednačanje. Golman Erić je pokušao da boksuje loptu, nije to dobro uradio, a Popara je golom donio vrijedan bod.

– Teška utakmica. Pribojavali smo se kvalitetnog rivala, pa se u prvom dijelu igralo oprezno. U drugom dijelu pojačali tempo i izjednačili i došli do velikog boda. Čestitke našim igračoma. Zadovoljni smo bodom – naglasio je Borković, dok je na drugoj strani Blaž Slišković poručio:

– U prvom poluvremenu smo stvorili mnogo šansi, ali smo iskoristili samo jednu. U nastavku greškom golmana Radnik je izjednačio. Nemam zamjerke igračima jer su se zalagali, htjeli su tri  boda. Zadovoljni smo i bodom, idemo dalje do Evrope – optimistički je naglasio Baka.

Radnik – Željezničar 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Štilić (15), 1:1 Popara (60). Stadion: Gradski, igrano bez publike. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Pomoćnici: Igor Radaković (Prijedor) i Arnel Novalić (Doboj). Delegat: Ferid Čivčić (Goražde). Kontrolor: Dragan Vasiljević (Doboj). Žuti kartoni: Subašić, A. Blažević, Ikić (Željezničar).

Radnik: Bilobrk, Filipović, Simonović, Vasić, Mekić, Popara (od 87. Đurić), Milenković (od 72. Gogić), Jelić, Huseinbašić (od 52. Motika), Vušurović, Šubert.

Željezničar: Erić, Miletić, Subašić (od 84. Mujezinović), Zec (od 72. Juričić), Štilić, Miličević, Veselinović (od 72. Bekić), A. Blažević (od 72. Lendrić), Čeliković, Ikić, Ramović (od 79. Bojo).