Kup utakmice uvijek su donosile iznenađenje, pa tako i ovaj put u Janji!

Podrinje se plasiralo u četvrtfinale Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić”, pošto su u posljednjem meču 1/8 finala savladali Famos poslije izvođenje jedanaesteraca 4:2, poslije regularnih 90 minuta bilo je 4:4.

Gosti iz Vojkovića već poslije 17. minuta igre imli su 0:3, i činilo se da će ova utakmica ići u jednom pravcu, ali tako nije mislio drugoligaš iz Janje. Do poluvremena su postigli jedna pogodak, a u nastavku još tri i preokrenuli meč u svoju korist (4:3), da bi Drakul donio jedanaesterce, u kojima je bolji bio domaćin!

Za Podrinje sa 11 metara pogodili su Stevanović, Jahić, Alić i Mehmedović, dok je promašio Jovanović. Za Famos najstrožu kaznu pogodili su Lazić i Perović, dok precizni nisu bili Abrego i Stjepanović.

Podrinje će tako na megdan za polufinale na Sutjesku iz Foče.

U ostalim mečevima četvrtfinala sastaju se: Borac – Kozara (Gradiška), Tekstilac – Zvijezda-09, Radnik – Sloga Doboj. Utakmice četvrtfinala na programu su 8. novembra sa početkom u 13.30 časova.

PODRINJE – FAMOS 4:4 – PENALIMA 4:2

Strijelci: 0:1 Perović (3), 0:2 Kuljanin (8), 0:3 Kuljanin (17), 1:3 Abrego (40 autogol), 2:3 Vuković (46), 3:3 Jovičić (63), 4:3 Stevanović (73), 4:4 Drakul (79). Stadion: FK Podrinje. Gledalaca: 150. Sudija: Nemanja Davidović. Pomoćnici: Mladen Stupar i Milan Basrak (svi iz Prijedora). Delegat: Rade Vučković (Bijeljina). Žuti kartoni: Mehmedović, Alić (Podrinje), Danilović, Abrego (Famos).

Podrinje: Papić (od 88. Ružić), Jovanović, Jovičić (od 83. Ibrašimović), Stevanović, Jahić, Mehmedović, Arifović, Stankić (od 83. Mehanović), Vuković (od 69. Ragipović), Alić, Mitrović.

Famos: Terzić, Škrba (od 46. Drakul), Abrego, Vranešić (od 53. Gomes (od 65. Stjepanović)), Hrkalo (od 42. Tiro), Perović, Danilović, Kuljanin, Lazić, Pert, Marković.