Fudbaleri Naprijeda ostvarili su važnu pobjedu, savladavši u meču 12. kola srbačku Slogu (3:2) i tako i dalje drže sami vrh tabele na drugoligaškom Zapadu.

Znalo se da neće biti lako, gosti iz Srpca imaju dobru ekipu i njihov položaj na tabeli pokazju da su s pravom u gornjem dijelu, pa su i u Banjaluci položili oružje u samom finišu meča.

Naprijed je poveo preko Darija Grujića u 29. minutu, da bi u 69. minutu uslijedo hladan tuš, jer je Predrag Travar donio srpčanima izjednačenje, ali da tri boda ostanu u Obilićevu pobrinuo se Ivan Brkić u 78. minutu.

– Teška utakmica, Sloga je igrala dobro došla je po bod, ili čak sva tri. Najvažnije da smo slavili, slijedi oporavak, nema puno vremena za slavlje, ali svakako znaćemo da uživamo barem kratko, jer i dalje smo lideri – istakao je poslije meča Nebojša Anđelić, trener FK Naprijed.

NAPRIJED – SLOGA SRBAC 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Grujić (29), 1:1 Travar (69), 2:1 Brkić (78). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Garić. Pomoćnici: Nemanja Davidović i Goran Ilinčić (svi iz Prijedora). Delegat: Nebojša Knežević (Modriča). Kontrolor: Miodrag Pupčević (Šamac). Žuti kartoni: Kobas, Brkić (Naprijed), Travar, Šervel, Zelenac, Šarić (Sloga Srbac).

Naprijed: Dobrijević, Kremenović, Miladinović, Grujić (od 90+2 Jarić), Radoja, Šupić, Kobas (od 62. Dakić), Gojić (od 62. Ljubičić), Janjić (od 90+3 Vidimlić), Trninić, Brkić.

Sloga Srbac: Dabić, Bundalo (od 81. Aćić), Šarić, Nježić, Karamehić, Šervel, Đaković, Zelenac, Remić (od 46. Grbić), Travar, Kondić.