Fudbaleri Laktaša zasluženo su slavili u lijevčanskom derbiju u meču 14. kola šampionata Srpske protiv Kozare (2:0), čime su i dalje ostali na vrhu tabele, imaju 32 boda, kao i Radnik, ali i nešto bolju gol razliku.

Bio je to sedmi uzastopni trijumf izabranika trenera Miljana Bajića koji su još jednom pokazali da zaista imaju ekipu koja može ostati na samom vrhu, a da li će tako i biti pokazaće vrijeme pred nama…..

Domaćin agresivnije kreće u utakmicu i pritišće odbranu Kozare, ali bez izglednijih šansi do 15. minute kada udarac Vukovića brani Kačavenda. Tri minuta kasnije, na ubačenu loptu sa lijeve strane skače Marković i glavom je šalje u mrežu Kozare i Laktaši vode 1:0. U 27. minutu Škorić jako šutira, ali je Kačavenda ponovo na mjestu. U 36. minuti dobra akcija Kozare, Angeleski ubacuje sa lijeve strane za Rastoku, ovaj šutira, ali Knežević izbacuje loptu u korner. Uzvraća domaćin, pokušava Tešić iz daljine, ali lopta odlazi preko gola.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, korner za domaćina. Lopta dolazi do Markovića, koji sa nekih sedam metara šutira, ali lopta odlazi preko gola. Kačavenda brani šut Šikanjića u 51. minutu, a pet minuta kasnije pokušava i Milojević, ali je Kačavenda siguran. Kontrolišu domaći igru, ne uspijeva Kozara da uzvrati na drugoj strani. U 87. minutu na ubačenu loptu natrčava Škorić i glavom postiže gol za konačnih 2:0.

LAKTAŠI – KOZARA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Marković (18), 2:0 Škorić (87). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 300. Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Milan Dujaković (Banjaluka). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Kontrolor: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Marković, Milojević, Vuković (Laktaši), Bokić, Veljkić (Kozara).

Laktaši: Knežević, Milić, Vuković, Šikanjić, Marković (od 81. Nikolić), Škorić, Milojević (od 60. Džombić), Trivić, Babić, Tešić, Dojčinović (od 85. Gavrić).

Kozara: Kačavenda, Sarajlić (od 77. Veljkić), Bubić (od 84. Bogučanin), Hong, Tešić, Bokić, Rastoka, Jandrić (od 77. Delić), Angeleski (od 68. Asentić), Sadiković, Popović (od 46. Modić).