Fudbaleri Željezničar Sport Team održali su pravi fudbalski čas na “Predgrađu” prvoligašu iz Federacije BiH, bihaćkom Jedinstvu, koje su ispratili sa devet pogodaka u mreži (9:2)! Treba napomenuti da je Želji do početka sezone ostalo još dvije sedmice rada, a bišćanima je ovo bila generalka pred start sezone, jer već za sedam dana gostuju u Čapljini.

Dominirao je Željezničar u svim segmentima igre, i već nakon prvih 45 minuta imao visoku prednost (4:0), koju je povećao odmah na početku drugog dijela igre. Jedinstvo dolazi do daha sa dva pogotka, ali nova kanonada slijedi u poslednjih deset minuta. Blistao je napadač Marković sa četiri pogotka, Bosančić je dodao dva, a po jednom mrežu gostiju zatresli su Krunić, Kuzmanović i Ostojić.

ŽELJEZNIČAR – JEDINSTVO (B) 9:2 (4:0)

Strijelci: 1:0 Krunić (7), 2:0 Marković (15), 3:0 Kuzmanović (35), 4:0 Marković (43), 5:0 Marković (50), 5:1 Samardžić (55, penal), 5:2 Hrustanović (74), 6:2 Ostojić (80), 7:2 Bosančić (82), 8:2 Bosančić (84), 9:2 Marković (88). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 100. Sudije: Aleksić, Marković i Milovac (svi iz Banjaluke).

Željezničar Sport Team: Kukrika, Malić, Ostojić, Pavović, Petković, Bosančić, Krunić, Marković, Tadić, Kuzmanović, Jokanović. Još su igrali: Bilal, Čolić, Popović, Knežević, Kuprešak, Ružičić, Šaula.

Jedinstvo (B): Redžić, Mustedanagić, Omanović, Šehić, Pendek, Halabać, Nuhanović, Šuman, Samardžić, Omerdić, Mesihović. Još su igrali: Hasanagić, Hrustanović, Dupanović, Velagić.