Fudbaleri mrkonjike Slobode u 17. kolu Druge lige-grupa „Zapad“ u Dubravama su pobjedili domaći sastav 2:1. To je velika pobjeda izabranika Darka Maletić. Mrkonjićan i su i dalje ostali u “šeširu” u borbi za vrh drugoligaškog “Zapada”.

Gosti iz Mrkonjić Grada morali su dati svoj maksimum da bi pobjedili odlučni sastav Dubrava. Na ruku gostima nije išao i rezultat prvog poluvremene, jer su Dubrave od 35. minuta imale prednost od 1:0. Strijelac je bio Sandro Dedić.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra fudbalera Slobode, koji rezultat poravnavaju u 73. minutu. Strijelac je Ognjen Soldat, koji je u igru ušao u 60. minutu umjesto kapitena Duška Mitrića. Zbog prehlade prvi strijelac Slobode prošle sedmice nije redovno trenirao, pa ga je trener Maletić u igru uveo poslednjih  trideset minuta meča.

U 83. minutu 2:1 za goste iz Mrkonjić Grada. Gol Dragana Domuzina za pobjedu i velika tri boda Slobode. Do kraja meča rezultat je ostao „zaleđen“ pa se Mrkonjićani kući vraćaju pjevajući.

Šef stručnog štaba Slobode Darako Maletić, u ovom meču nije mogao računati na usluge možda i ponajboljeg fudbarera Slaviše Maksimovića, koji ji nije imao pravo nastupa zbog tri žuta karatona.

U narednom 18. kolu, u nedjelju 20. marta fudbaleri Slobode ugostiće ekipu Poleta iz Broda, a Dubrave gostuju ekipi Ukrine u Čečavi.

Tekst i foto: Slobodan Dakić