Punih pet decenije igra se fudbal u Dubravama,  sve funkcioniše za čistu desetku, od predsjednika kluba Ismeta Šabića, preko sportskog direktora Mirze Čehajića, fudbalera i trenera Siniše Đurića, do ekonoma Nedima Hatića, ali i navijača. Sve bi to trebalo rezultirati ulaskom u Drugu ligu, a još jedan važan korak napravljen je pibjedom nad Madosti (4:0).

Domaćin je imao posjed lopte i voljni momenat, driblinge i bijegove, sve što fudbal čini lijepom i zanimljivom igrom. Gosti iz Kotor Varoša u Dubrave  su došli da pokušaju da uzmu bod, ali ništa nisu mogli protiv kvalitetnog domaćina.

Prvih 20 minuta gledali smo opsadu gola gostiju, ali  kotorvarošani dobro se branili i odolijevali napadima Dubrava.

Otpor gostiju pao je u 25 minutu, Nemanja Gavrić je izveo korner s lijeve strane, pronašo usamljenog Igora  Pilipovića koji je  grešku odbrane gostiju znalački kaznio te pogodio za 1:0

U 35. minutu Meris Demo je dobro šutirao sa 10-ak  matara, ali lopta odlazi cik kraj lijeve stative.

U drugom poluvremenu Dubrave su nadigrali  Mladost  u  svim elementima fudbalske igre, pa na kraju mogu gosti biti zadovoljani rezultatom. grao se 49. minut, igrači Mladosti su se poigravali u u svome  kaznenom prostoru, priliku je vrebao Meris Demo uzima loptu golmanu Mladenu Đukiću, za 2:0.

U 52. minutu Nebojša Radosavac prošao je po desnoj strani, uputio centaršut, Nemanja Gavrić je raspalio sa nekih 10 metara, ali krajnim naporom golman Kutić  zaustavio  je taj pokušaj. U 61. minutu opet je  Nemanja Gavrić  imao okršaj sa golmanom  Milenom Kutiće i opet Kutić izlazi kao pobjednik.

Igrao se 66. minut kada je Nemanja Gavrić ubacio loptu sa desne strane u šesnaesterac,  a Slaviša Vukajlović  fenomenalnim makazicama postiže gol za 3:0. Jedinu  šansu na utakmici gosti su  imali preko Mladena Đukića koji je gađao iz “slobodnjaka” u 70. minutu  ali golman Dragan Jovetić odbranio je taj pokušaj gostiju.

Ako Nemanja Gavrić nije uspio savladati golmana Kutića,to je pošlo za nogom njegovom bratu Vladimiru, koji je nakon asistencije Slaviše  Vukajlovića  pogodio  u 90. minuti za 4:0.

DUBRAVE – MLADOST (KV) 4:0 (1:0)

Strijelci:1:0 Pilipović (25), 2:0 Demo (49), 3:0 Vukajlović (66),  4:0 V. Gavrić (90). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 100 Sudija: Mišo Mačkić.  Pomoćnici: Milan  Kukrika i Aleksandar Milaković (svi iz Banjaluke).  Delegat: Bojan  Milaković (Banjaluka). Žuti karton: Đukić (Mladost)

Dubrave: Jovetić, Radosavac, Janković, N. Gavrić (od 82. V. Gavrić), Dimitrijević (od 84. Ališić), Zorić, Railić, Pilipović, Vukajlović, Kisin, Demo (od 75. Crljenković).

Mladost (KV): Kutić, Žarić, Đurić, Vučenović, Hadžiselimović (od 14. Radivojević), Tepić (od 66. Muždekić), Pucarević, Drljača, Mušanović, Jurić, Đukić.