Drugoligaški Istok ostao je “krnjav” za jednu ekipu, jer su Milićiodustali od takmičenja, pa je svako kolo po jedan sastav slobodan. U ovoj rundi to je lider Sloga iz Gornjeg Crnjelova.

Najviše pažnje privlači duel u Ugljeviku, gdje drugoplasirani Famos gostuje kod Rudara. Oba sastava imaju svoju računicu, a blaga prednost svakako je na strani “motorista”.

Moglo bi biti uzbudljivo i u Višegradu, gdje putuje Guber, baš kao i u Dvorovima, gdje će Ilićka 01 pokušati krenuti po bodove spasa.

Duel u Čajniču između Stakorine i Vlasenice odgođen je za neke ljepše vremenske prilike.

Parovi 17. kola:

Subota, 14.30 časova

Mladost (G) – Jedinstvo (Br), sudije: Igor Ilić (Pale), Mladen Popović (Istočno Sarajevo) i Slobodan Vukosav (Trebinje), delegat: Mirko Duvnjak (Rogatica), kontrolor: Danilo Jasika (Višegrad).

Drina HE – Guber, sudije: Predrag Kićić, Vasilije Milošević i Bojan Tojić (svi iz Bijeljine), delegat: Radivoje Ristanović (Zvornik), kontrolor: Draženko Vukojičić (Sokolac).

Rudar 1925 – Famos, sudije: Dalibor Lukić, Radenko Jović i Nemanja Jovanović (svi iz Bijeljine), delegat:, kontrolor: Zoran Taborin (Zvornik).

Nedjelja, 14.30 časova

Proleter – Ilićka 01, sudije: Bojan Pejić (Sokolac), Rade Aćimović i Milan Spasojević (oba iz Zvornika), delegat: Cvijetin Maksimović (Srebrenica), kontrolor: Ernesto Kukić (Milići).

Glasinac 1936 – Romanija, sudije: Aleksandar Bjelica (Trebinje), Stefan Bokić (Bileća) i Vojo Zurovac (Nevesinje), delegat: Mladen Vujadinović (Nevesinje), kontrolor: Boško Vasić (Zvornik).

Mladost (R) – Velež, sudije: Velibor Vidaković, Željko Tekić (oba iz Zvornika) i Đorđe Krunić (Foča), delegat: Goran Ivković (Pale), kontrolor: Ljubiša Ristić (Bijeljina).

Stakorina – Vlasenica (odgođeno)

U ovom kolu slobodna je ekipa FK Sloga (GC).

1Sloga (GC)161510716+6546
2Famos Istočna Ilidža161141408+3237
3Velež Nevesinje169253621+1529
4Guber168443022+828
5Stakorina168352419+527
6Vlasenica157352926+324
7Drina HE157352929024
8Proleter Dvorovi156273027+320
9Romanija156182932-319
10Glasinac 19361660102835-718
11Rudar 1925 Ugljevik165381935-1618
12Mladost Gacko155282728-117
13Jedinstvo (Br)154472523+216
14Milići1541101752-3513
15Mladost Rogatica1531112157-3610
16Ilićka 011630132055-359