Odlično futsal veče na turniru u malom fudbalu “Derventa Nektar futsal 2018”!

Najbolje do sada u ova četiri dana igranja turnira…

U grupi A ekipa Montinga je došla do prvog mjesta u grupi, a odličan susret je bio u prvom kolu ove grupe kada je ekipa GVG Ularice sjajnom igrom parirala prvom favoritu ovogodišnjeg turnira. Predrag Rajić je u zadnja dva minuta izbacivao loptu s gol linije svoga gola. Odlična futsal imena su igrala za Monting (iskusni igrači koji desetak godina već igraju na derventskom turniru, Rajić, Šošo, Živić, te reprezentativci Srbije Perić, Antonić, Matijević, Rnić, brazilac Tales i ukrajinac Sorokin).

Drugo mjesto u ovoj grupi osvaja ekipa Bosna Kompreda iz Tuzle koja je bila bolja od ekipe GVG i ekipe Aura osiguranje s odličnim Seferovićem na golu. Velika drama do samog kraja je bila u grupi C gdje su četiri podjednake ekipe vodile pravu bitku na terenu za svaku loptu. Na kraju zasluženo prvo mjesto osvaja ekipa DM Montaže za koju nastupaju igrači iz Broda pojačani s dva modričana. Zadnja utakmica je odlučivala o drugom putniku u dalje takmičenje, a to je poslije velike drame u zadnjoj minuti ekipa iz Žepča. Oni su vodili 3:1 do pred sami kraj susreta, a zatim u zadnja dva minuta primaju dva gola (na semaforu je stajalo 50 sekundi do kraja kada su izjednačili). Tada Žepče uvodi igrača umjesto golmana i nekih 20 sekundi do kraja postiže gol koji ih vodi dalje.

Rezultati grupe A i C

MNK BosnaKompred Tuzla – Aura osiguranje Stanari 4:0 (Bundić 2, Avdić 2),

Monting Teslić – GVG Ularice 4:3 (Rajić 2, Perić, Rnić – Hajdić 2, Alić),

DM Montaže Brod – Mandić komerc&KMF Policajac 2:2, penalima 3:4 (Džabić, Pejčić – Vesić, Gligić),

KMF Dinamo Pančevo – MNK Raketa Žepče 2:2, penalima 5:4 (Jaćimović, Janjović – Vešić, Gligić),

Monting Teslić – Aura osiguranje Stanari 10:1 (Rnić 2, Tales 2, Sorokin 2, Živić 2, Rajić, Šošo – Vuković),

MNK Bosna Kompred Tuzla – GVG Ularice  5:1 (Spahić 3, Avdić, Ramić -Hajdić),

KMF Dinamo Pančevo – Mandić komerc&KMF Policajac 0:3 (Janković, Đukarić, Verić),

DM Montaže Brod – MNK Raketa Žepče 2:1 (Pejičić, Vidović – Perković),

Monting Teslić – MNK Bosna kompred Tuzla 3:0 (Perić, Sorokin. Tales),

GVG Ularice – Aura osiguranje Stanari 3:0 (p.f),

DM Montaže Brod – KMF Dinamo Pančevo 2:1 (Vidović, Sremac – Đukanović),

Mandić komerc&KMF Policajac – MNK Raketa Žepče 3:4 (Janković 2, Stojanović – Martinović 2, Slišković 2),