Komšijski derbi u Srpcu između Sloge i Jedinstva iz Žeravice pripao je domaćoj ekipi koja je slavila minimalnim rezultatom 1:0. Na taj način debio novog trenera gostiju Stevana Mojsilovića neće ostati upamćen po lijepom, ali pobjedi domaćina nema se šta prigovoriti….
Domaći su odigrali fantastičan meč od početka do kraja. S druge strane, gosti su nastavili  da pružaju blijede partije, ni promjena trenerana kraju nije urodila plodom. Gosti su bolje otvorili meč, imali su terensku inicijativu. Prvi put su zaprijetili u 8. minutu preko Nemanje Stjepanovića koje je dobro šutirao iz slobodnjaka, ali je golman Sloge Nemanja Smiljanić sjajnom paradom izbio loptu u korner. U 33 minuti Emir Grbić je sa nekih 30 metara uputio projektil prema protivničkom golu, ali je prečka bila saveznik gostiju iz Žeravice.
Igrala se 66. minuta, Nikola Žerić je dobio loptu u prostor na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor izbio sam pred golmana Miljkovića , ali je šutirao direktno u njega, iako je imao mnogo boljih rješenja. U 82. minutu Emir Grbić je ubacio iz slobodnjaka na peterac, a Đorđe Gaćeša je traljavom reakcijom savladao vlastitog golmana za veliko slavlje domaće publike!
Gosti su mogli izjednačiti u sudijskoj nadoknadi, kapiten Jedinstva Ognjen Škorić još jednom je pokazao zašto jedan od najboljih igrača na drugoligaškom Zapadu , sa oko 25 metara lijevo iskosa šutirao je prema golu, golman Nemanja Smiljanić gotovo i da nije vidio “bombu”, ali je ovoga puta boginja “Fortuna” bila saveznik domaćih, prečka je sačuvala mrežu Sloge.
SLOGA (S) – JEDINSTVO 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Gaćeša (82, autogol). Stadion: FK Sloga Srbac. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Tripunović (Doboj). Pomoćnici: Marko Maksimović (Modriča) i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti kartoni: Malbašić, Maletić (Sloga), Kondić, Tučić, Stjepanović, Vukobratović (Jedinstvo).

Sloga (S): Smiljanić, Malbašić, Kopanja, Grbić,  Vasić (od 65. Babić), Dedić (od 90. Bogosavac), Zukanović, Zelenac, Žarić, Milosavljević, Maletić.

Jedinstvo: Miljković, Tučić, Stjepanović, Gaćeša, Vukobratović, Škorić, Komljenović (od 72. Kumić), Dujaković, Kondić, Rosić (od 21. Didić), Kovljen (od 85. Đorđić).

Tekst i foto: Goran Popović