Odličan derbi smo vidjeli u 8. kolu na regionalnom Zapadu, gdje su komšije Mladost i Progres podijelili bodove (2:2). Bod je bio dovoljan da tim iz Kneževa ostane na vrhu sa 18 bodova, dok je Mladost na trećoj poziciji sa tri boda manje.

Više od 300 gledalaca uživalo je u pravom fudbalu, golovima, preokretima, uzbuđenjima do samog kraja meča. Imali su gosti sve u svojim rukama, jer su prvo preko Đukarića u 24. minutu,…

a onda i preko Miljana Budića u 66. minutu stekli veliki kapital (0.2) i činilo se da kući sa tri velika boda.

Ipak, tako nije mislio kapiten i najstariji prvotimac kotorvarošana Igor Vučenović, koji je sa dva ekspresna pogotka u 72. i 75. minutu vratio stvari u egal.

Do kraja meča bilo je još prilika pred oba gola, ali čini se da je nekako najrealniji ishod, upravo podjela bodova, jer bila bi šteta da se bilo ko iz ovog derbija vratio poražen….

Mladost (KV) – Progres 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Đukarić (24), 0:2 M. Budić (66), 1:2 Vučenović (72), 2:2 Vučenović (75). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 300. Sudija: Petar Tepić. Pomoćnici: Dejan Smiljić i Igor Pašić (svi iz Banjaluke). Delegat: Jovica Kojić (Banjaluka). Žuti kartoni: Hibić (Mladost), Đukarić, Verić, Vrebac (Progres).

Mladost (KV): Duraković, Jusić, Hibić, Vučenović, Hadžiselimović, Bašić, Drljača (od 55. Lišančić), Avdić, Perišić (od 40. Muždekić (od 79. Kurušić)), Mušanović, Jurić.

Progres: Vrebac, Stojanović (od 83. Kulišić), Svjetlanović, Mučibabić, Dukić, Vučić, Vuković, Verić, P. Budić, M. Budić, Đukarić.