Fudbaleri mrkonjićke Slobode u posljednjem kolu jeseni Druge lige grupa Zapad odigrali su 2:2 sa Poletom u Brodu.

Podjela bodova je najrealniji rezultat, ada za pobjedom mogu da žale i jedna i druga ekipa.

Poveli su gosti u 3. minutu golom Momčila Amovića. Siniša Lazendić je centrirao, a Amović glavom smjestio loptu u mrežu Poleta. U drugom poluvremenu bolja igra Poleta. I Predrag Travar golovima u 49. i 57. minutu dovodi domaćine u vodstvo 2:1.

Konačan rezultat 2:2 u 90. minutu postiže štoper Slobode Duško Mitrić. On je sa 18 metara sjajno izveo slobodan udarac i pogodio rašlje gola Milana Dobraša za konačan rezultat ovog meča.

Sloboda je jesen završila na trećoj poziciji sa 23 boda, devet manje od lidera Omarske, dok je Polet u zlatnoj sredini sa 17 bodova.

OFK Polet 1926 – Sloboda (MG) 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Amović (3), 1:1 Travar (47), 1:2 Travar (57), 2:2 Mitrić (90). Stadion: OFK Polet, igrano bez publike. Sudija: Miloš Kovačević. Pomoćnici: Nemanja Davidović i Nebojša Čiča (svi iz Prijedora). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška). Žuti kartoni: Simić (OFK Polet 1926), Lazendić, Đaković, Janković (Sloboda MG).

OFK Polet 1926: Dobraš, Pejičić, Bardak, Petrić, Simić, Prodanović, Đukanović, Savić, Grujić, Brković (od 56. Jovičić), Travar.

Sloboda (MG): Kačavenda, Nenad, Lazendić, Amović, Mitrić, Gračanin, Soldat (od 80. Jagodić), Vučković, Babić, Janković, Đaković.

Tekst i foto: Slobodan Dakić