Stručni štab i fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada, što su planirali i zacrtali ostvarili su u 16. kolu Druge lige grupa “Zapad”. U Srpcu u dobroj utakmici savladali su Slogu sa 2:0 i zadržali drugu poziciju na tabeli sa 26 bodova, bod više od trećeplasirane ekipe Borca iz Šamca. A devet manje od prve Omarske, koja ima i meč manje. Naime, utakmica u Kneževu između Progresa i Omarske nije odigrana, jer je teren bio prekirven sniježnim pokrivačem. Takmičasrki organi  Fudbalskog saveza Republike Srpske odložili su utakmicu, ali termin odigravanja meča još nije određen.

Sloboda je u Srpscu došla zasluženo do pobjede. Da su napadači u drugom poluvremenu bili malo precizniji pobjeda bi bila ubjedljivija.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovolajn je rezultatom i igrom svoje ekipe u drugom poluvremenu.

Čestitam svojim igračima na zaslužeoj pobjedi i zalaganju na utakmici. Domaćinu na korektnoj utakmici i želim im puno sreće u nastavku šamionata. Bio je ovo težak i važan meč za nas, ali i Slogu. Mi smo pobjedom zadržali drugu poziciji na tabeli. I u naredne mečeve ulazimo sa samopouzdanjem. Što se tiče utakmice, nisam zadovoljan kako smo odigrali prvo poluvrijeme. Bila je to igra ispod našeg nivoa. Imali smo jednu šansu na početku utakmice nakon centaršuta Duška Mirića, šut glavom Dragana Domuzina brani bravoruzno golman Sloge Grahovac. U poluvremenu smo izvršili dvije izmjene koje su na kraju urodile  plodom. Golovima Dragana Domuzina na fatastičnu asistenciju Stefana Mrzića i Maraka Nikića na asistenciju Dragana Domuzina zabilježili smo važnu pobjedu. Imali smo još tri velike šanse za pogodak. Ali Stefan Mrzić i Dragan Domuzin dva puta nisu iskoristili prilike kada su sami bili ispred Grhovca. Ovo je važna pobjeda za nas i nagovješataj još boljih partija u narednim utakmicama – kaže Mirković.

Strateg Mrkonjićana želi javno da se zahvali upravi i predsjedniku Sloge Grahovcu na razumjevanju da se utakmica u Srpcu odigra u nedjelju, umjesto u subotu.

-Želim da se zahvalim upravi i predsjedniku Sloge gospodinu Grahovcu, što su utakmicu pomjerili za nedjelju – kaže Mirković.

Fudbaleri Slobode u 17. kolu u Krupi na Vrbasu dočekeće ekipu šamačkog Borca. Biće to derbi kola dva bivša prvoligaša i ljuta protivnika na terenu. Neka pobjedi fudbal!