Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 10. kolu Druge lige grupa “Zapad” u Krupi na Vrbasu savladali su ekipu Brda iz Hambaraina 1:0. Pobjeda Mrkonjićana je više neogo zaslužena i da su domaći napadači bili malo precizniji trijumf bi bio i ubjedljiviji.

Istini za volju fudbaleri Slobode do pobjede su došli teško. Naime, ekipa Brda se predstavila u dobrom izdanju. I sigurno je da će u nastavku šampionata biti tvrd orah svim ekipama.

Pitanje pobjednika u 57. minutu rješio je Igor Mirković golom iz penala, koji je skrivio jedan od gostujućih odbrambenih fudbalera igrajuću rukom u svom kaznenom prostoru.

Bio je to pogodak za tri boda Mrkonjićana, koji su u prthodna dva kola izgubili od Jedinstva u Žeravici i u Krupi na Vrbasu od Čelinca. Bilo je vidljivo je da su ta dva nesrećna poraza ostavili traga u igri Slobode, pa je pobjeda nad ekipom Brda skinula taj teret s pleća izabranika trenera Mirkovića.

Inače, fudbaleri Slobode pitanje pobjednika mogli su rješiti još u prvom poluvremenu. Nevjerovatno je šta su sve promašili. Igor Mirković dva puta je imao zicer pred golmanom Brda. Iz jedne sto postotne šense šutirao je glavom i pogodio stativu, a drugi put njegov šut je završio preko gola. I Siniša Lazendić je imao veliku šnasu, ali je bio neprecizan.

U drugom poluvremenu ista priča i gol Slobode, koji je dao domaćim fudbalerima donio sigurnost u igri. Gosti su pokušavali da poravnaju rezultat, ali bez ozbiljnijih prilika.

I na karaju Sloboda(MG) – Brdo Hambarine 1:0.

Tekst i foto: Slobodan Dakić