Kolo sa nekoliko iznenađenja u “kajzerici”, vodeći tandem siguran, a fenjer više nije u Mašićima!

Borac je na svom stadionu dočekao Bisere i zabilježio važan trijumf (3:2). Već nakon pola časa igre bilo je 3:0, ali do kraja meča sastav iz Čatrnje vratio se, ali ne dovoljno za potpuni preokret, pa sada Borac ulazi sa mnogo više optimizma u nastavak borbe za bodove.

Lider iz Cerovljana slavio je protiv Župe (3:0), ali daleko od toga da je bilo lako, jer u blic-krigu, u samo šest minuta (od 60. do 66.) slomili su otpor tima iz Milosavaca, uz konstataciju da je Torpedo do vodećeg pogotka došao iz kaznenog udarca.

Potkozarje je bilo bolje Kozare iz Turjaka (3:1), iako su gosti poveli ranim pogotkom Borkovića, domaći sastav je do polovine drugog poluvremena potpuno preokrenuo rezultat na svoju stranu i nastavio potjeru za liderom.

U Šibovskoj remi, iako je Borac vodio gotovo cijeli meč, Laminci preko Dejanovića dolaze do boda (1:1).

Obradovac je bio veoma blizu remiju u Kukuljama, ali je Mladi Krajišnik preko Trkulje u 90. minutu došao do trijumfa (2:1).

Slavlje maglajanskog Borca u Brestovčini (2:3). Omladinac je vodio, ali u rasponu od samo devet minuta od 54. do 64. minuta Mersad Softić het trikom preokreće rezultat i odnosi tri velika boda za Maglajane. Sa ova tri pogotka Softić je ubjedljivo prvi strijelac lige, na svom kontu do sada ima 23 gola.

Zanimljiva utakmica između Milana i Slobode (2:2). Gosti iz Gornjih Podgradaca vodili u do 90. minuta, ali Vujaković je donio remi domaćinu, a tugu u redove Slobode.

Rezultati 17. kola:

Borac Šibovska – Laminci 1:1 (Janković ‘10 – Dejanović ‘83)

Mladi Krajišnik – Obradovac 2:1 (Lukić ‘27, Trkulja ‘90 – Matić ‘76)

Borac Mašići – Biseri 3:2 (Čegar ‘5 penal, Salamadija ‘20, Kisin ‘38 – Lukajić ‘52, Vučić ‘85 penal)

Omladinac – Borac Maglajani 2:3 (Glišić ‘45+1, Đakušić ‘81 – Softić ‘54, ‘61, ‘63)

Potkozarje – Kozara Turjak 3:1 (Kovač ‘45, Verić ‘52, ‘64 – Borković ‘8)

Milan – Sloboda (DP) 2:2 (Tomić ‘3, Vujaković ‘90 – Misimović ‘43, Đorđić ‘68)

Torpedo – Župa 3:0 (Dumonić ‘60 penal, Amović ‘64, Kojić ‘66)