Kao po navici ubitačni tandem Stanko Malinović – Branko peno Gorici donosi bodove! Tako je bilo i ovaj put, jer su ugradili sva tri gola u pobjedi nad Brdom (3:2).

U 13. minutu Malinović šutira sa 20-ak metara, golman Babić brani, ali loptau čudnom luku od njegove noge završava u mreži za 1:0. Igrao se 33. minut, velika neopreznost gostujuće posljednje linije, a Peno majstorski na prvoj stativi šalje loptu u drugi ugao za 2:0.

U nastavku meča za osam minuta tri gola!

Gosti iz Hambarina se vraćaju u igru u 49. minutu kada je pogodio Trkulja udarcem sa 18 metara. lopta je nezgodno odskočila, prevarila Ilića i završila uz lijevu stativu za 2:1.

Samo dva minuta kasnije Malinović na drugoj stativi nakon kornera zakucava loptu u mrežu Brda za 3:1. Ali već sledeći napad, Brdo je ponovo u igri. Marmat uzima jednu loptu na 60 metara od svog gola, istrčava i rutinski je šalje ispod Ilića za 3:2, što je bio i konačan rezultat ovog dobrog meča u Šipovu, koji je posmatrao ponovo veliki broj gledalaca, njih oko 400.

Gorica je ovom pobjedom došla do šeste pozicije, ima 18 bodova, dok je Brdo na 13, mjestu sa devet bodova na svom kontu.

GORICA – BRDO 3:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Malinović (13), 2:0 Peno (33), 2:1 Trkulja (49), 3:1 Malinović (51), 3:2 Marmat (53). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 400. Sudija: Bojan Tomić. Pomoćnici: Borislav Radić i Momčilo Pavlović (svi iz Gradiške). Delegat: Mlađan Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Dado Petrović (Brdo). Žuti kartoni: Karupović, Marmat, Miljević (Brdo).

Gorica: Ilić, Peno, Gračanin, Sakan, Sivonjić (od 55. Mitrić), Malinović (od 71. Prole), Dojčinović (od 88. Rakita), Jakšić (od 71. Perak), Jović, Mešić, Šobić (od 46. Pastir).

Brdo: Babić, Trkulja, Harambašić, Karupović, Vujatović (od 14. Vojniković), Isaković, Marmat, Miljević, Dedić, Karajica (od 71. Krivdić), Behlić (od 46. Kuridža).