Fudbaleri Ljubića trijumfom su otvorili proljećni dio M:tel Prve lige pošto su u okviru 16. kola porazili Drinu iz Zvornika 3:2. Na taj način novi trener prvoligaša iz Prnjavora Darko Maletić startovao je pobjedom u eliti Srpske.

Prvih 30-ak minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a težište igre bilo je uglavnom između dva kaznena prostora. Reviju golova otvorili su gosti u 38. minuti kad je Matija Tadić doveo Drinu u vođstvo.

U 41. minuti Ljubić je izjednačio sa bijele tačke, preko Jagodića, a gosti su ostali i sa igračem manje, pošto je isključen Babić koji je rukom spriječio postizanje pogotka.

U nastavku susreta domaćim je trebalo svega pet minuta da višak na terenu krunišu golom. Jaćimović se našao u šansi, njegov udarac odbranio je Drakulić, ali je odbijanac u mrežu spremio Grahovac.
U 55. minutu Savanović je povisio na 3:1, da bi Drina u 75. minutu preko Ilića, koji je pogodio sa bijele tačke smanjila na 3:2.
Ispostavilo se kasnije da je to i konačan rezultat, sa kojim se Ljubić bodovno izjednačio na tabeli sa Drinom.

LJUBIĆ – DRINA (Z) 3:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Tadić (38), 1:1 Jagodić (41, penal), 2:1 Grahovac (50), 3:1 Savanović (55), 3:2 Ilić (75, penal). Stadion: “SC Siniša Peulić”, ugrano bez publike. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (svi iz Banjaluke). Delegat: Darko Novković (Banjaluka). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti kartoni: Savanović, Jugović, Račić (Ljubić), Novaković, Donevski (Drina). Crveni karton: Nebojša Babić (Drina) u 41. minutu.

Ljubić: Knežević, Jagodić, Savanović (od 90. Milanović), Jugović (od 61. Komlenović), Grahovac (od 76. A. Žižak), Mušić, Guzijan, Živković (od 76. Subić), Račić, Jaćimović, Drača.

Drina (Z): Drakulić, Tvdišić, Jevtić, Ristović, Ilić, Tadić (od 64. Sićović), Marković (od 58. Vasić), Zarić, Babić, Novaković, Donevski.