Gorica je stala u Kotor varošu, a možda i šampionske ambicije sa njima….

Zaslužen trijumf Mladosti (2:1) u jednom od derbija 15. kola na regionalnom Zapadu. Domaćin je sjajno otvorio meč, već u 4. minutu Jošić pogađa mrežu iznenađenog Ilića, a trenutak odluke i najljepši detalj meča viđen je u 26. minutu, kada je Aleksandar Tepić majstorski pogodio iz slobodnog udarca za 2:0.

Zaista vrijedi pogledati tu majstoriju….

U nastavku Gorica nešto bolja, pritišće domaćina, a jednu takvu gužvu poslije kornera i nekoliko odbijanaca koristi Mitrić za 2:1, ali to je sve bilo što je učio tim iz Šipova na ovom meču.

Izabranici Branka Ponorca sada su na 10. poziciji sa 16 bodova, dok su puleni trenera Duška Sakana treći sa 26, ali i velikih devet bodova zaostatka u odnosu na lidera BSK-a.

MLADOST (KV) – GORICA 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Jošić (4), 2:0 A. Tepić (26), 2:1 Mitrić (55). Stadion: FK Mladost, igrano bez publike. Sudija: Nemanja Pilipović. Pomoćnici: Bojan Džepina i Zoran Bilbija (svi iz Prijedora). Delegat: Petar Krajišnik (Prijedor). Kontrolor: Milan Docić (Banjaluka). Žuti kartoni: De. Trifković, Drljača, M. Tepić (Mladost), Kljajić, Mitrić (Gorica).

Mladost (KV): Duraković, Jusić, Da. Trifković (od 68. Glamočak (od 88. Petrušić)), Nedić, Hadžiselimović, Bašić (od 57. M. Tepić), De. Trifković, Drljača, A. Tepić, Avdić, Jošić.

Gorica: Ilić, Peno, Mitrić, Kljajić, D. Sakan, Anđelić (od 80. Relja), Jović, Gajanović, Malinović, Ružičić (od 60. S. Sakan), Jović.