Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 15. kolu Druge lige grupa Zapad u Krupi na Vrbasu deklasirali su ekipu Dubrava sa 5:0!

Mrkonjćani su visokom pobjedm očito naplatili „ceh“ ekipi iz Lijevča polja za poraz u Kneževu od Progresa 5:3.

Pobjeda fudbalera Slobode je više nogo zaslužena, jer su tokom cijelog meča dominirali na terenu i stvarali šanse za gol. Da su napadači malo bili precizniji, gosti bi doživjeli još teži poraz. Istini za volju, Dubrave su se predstavile kao dobra ekipa i nije slučajno što se nalaze u gornjem dijelu tabele, ali su danas naišli na izuzetno raspoložan i motivisan sastav Slobode.

Fudbaleri iz Mrkonjić Grada dobro su otvorili meč i već u 18. minutu golom Igora Mirkovića poveli sa 1:0. Gosti su odoljavali sve do finiša prvog poluvremana, kada su poklekli i primili još dva gola. Prvo je u 40. minutu, jedan od najboljih pojedinaca na terenu Dragan Domuzin pogodio za 2:0, a dva minuta kasnije brzobogi Stefan Mrzić povisio je vodstvo na 3:0, što  je bio rezultat prvog poluvremena.

Izabranaici Igora Mirkovića, nastavili su sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu i atacaima na gol Adisa Hamzića. Gosti iz Dubrava u drugom poluvremenu su pokušavali da ugroze gol Slobode i ublaže poraz. Međutim, ništa konkretno nisu uradili veće je Sloboda u 58. minutu povećala vodstvo na 4:0 drugim golom Dragana Domuzina.

Tačku na ubjedljivu pobjedu Slobode stavio je u poslednjem minutu meča mladi Pero Vučković.

Hrabri činjenica da je u sastavu Slobode u meču sa Dubravama(u staratnoj postavi i sa zamjenama) igralo šest fudbalara koji su ponikli u klubu.

Teksti, foto i video: Slobodan Dakić