Fudbaleri Jedinstva slavili su u derbiju kola na drugoligaškom Zapadu, savladavši šamački Borac (4:3). Utakmica puna preokreta, ali uz konstataciju da je domaćin i više nego zasluženo slavio. Gostima iz Posavine nisu pomogli ni “stari vuci”, Joco Stokić i Ozren Perić, koji su tri puta pogodili mrežu Đakušiča, od čega je poseno interesantan i lijep pogodak bio Stokića za vodstvo Borca u 6. minutu, kada je lobovao Đakovića za 0:1.

Međutim, domaćin na krilima Behare pravi preoket, potom Kovljen pogađa za miran nastavak Jedinstva, da bi u nastavku tim iz Žeravice rutinski priveo meč kraju za treći trijumf, iz isto toliko utakmica. S druge strane šamčani se za sada dobro drže, imaju šest bodova iz tri meča.

JEDINSTVO – BORAC (Š) 4:3 (3:1)

Strijelci: 0:1 Stokić (6), 1:1 Behara (33), 2:1 Behara (40), 3:1 Kovljen (42), 3:2 Perić (52), 4:2 Stjepanović (70, penal), 4:3 Perić (73). Stadion: “SC Drago Kovačević”, igrano bez publike. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Džepina (Prijedor) i Dragan Rajlić (Novi Grad). Delegat: Dragan Ćibić (Banjaluka). Kontrolor: Duško Bundalo (Laktaši). Žuti kartoni: Stjepanović, Kovljen (Jedinstvo), Vujanić, Čaušević, Stokić (Borac).

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović (od 90. Janjić), Husić (od 63. Gavrić), Đorđić (od 82. Didić), Škorić, Dujaković, Bakić, Petrović, Behara, Kondić, Kovljen (od 90. Vuleta).

Borac (Š): M. Maslić, Vujanić, Stokić, Pivašević (od 46. D. Maslić), Ćosović (od 46. Čaušević), Susaković, Galaešić, Perić, Zurapović (od 71. Ilić), Bijelić, Milićević.